KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
30 mahalle bizim
 30 mahalle bizim
Siyaset
10 Aralık 2012 Pazartesi 21:43
  • 2476
  • 19

30 mahalle bizim

Alikahya’da üye katılım töreninde konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “İzmit’te 52 mahallenin 30’u açık arayla bizim” dedi
CHP İzmit İlçe tarafından düzenlenen törenle Alikahya`da CHP`ye 58 kişi üye oldu. Programda Alikahya`lıların yalnız bırakıldığını söyleyen ilçe başkanı Selman Yıldırım, İzmit`teki 52 mahalleden 30`unun açık arayla CHP`den olduğunu açıkladı. Yıldırım, birlik içinde olarak CHP`nin bayrağını Belsa`ya dikeceklerinin sözünü verdi. Öte yandan Yıldırım 2014 yerel seçimleri için, “İlerde gönüllü 5 bin üyeden oluşan bir seçim ordusu yaratmak istiyoruz” dedi. 
 
MAHALLE TEMSİLCİLERİ KATILDI
CHP İzmit İlçe Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Engin Özcan tarafından Alikahya Sosyal Dayanışma ve Çevre Koruma Derneği lokalinde düzenlenen programda CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, Alikahya Atatürk Mahalle Temsilcisi İlhan Keleş, Merkez Mahalle Temsilcisi Necati Dalkılıç, Fatih Mahalle Temsilcisi Adem Keskin ile Harun Arka ve üye olanlarla birlikte CHP`li vatandaşlar yer aldı. 
 
AMAÇ AKTİF SİYASET
Programda ilk konuşmayı yapan CHP İzmit İlçe Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Engin Özcan, eylem ve söylem birliği yaratma çabası içinde olduklarını kaydetti. Yaptıkları birçok etkinlik ve komisyon çalışmalarıyla amaçlarını aktif siyaset olduğunu iade eden Özcan, “Her mahallede okul aile birliği ile ilçe yöneticilerini buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
 
KOMİSYONLAR KURULUYOR
Ardından konuşan ilçe başkanı Selman Yıldırım, Alikahya`nın kendi bölgesi olduğunu bu yüzden halkının acısının kendi acısı olduğunu belirtti. Yıldırım, birçok alanda komisyonlar kurduklarını ilerleyen süreçte de yerel yönetimler ve proje komisyonu, amatör sporun sıkıntılarını takip edecek bir komisyon kuracaklarının müjdesini verdi. Büyükşehir yasası ile artık İzmit`teki 50 köyün de 52 mahalleye katılacağını ilerde 80 ila 90 arasında mahalle sayısın olacağını söyledi. 
 
50 BİN KİŞİLİK ORDU
Her mahallede kadın ve gençlik örgütleri kurduklarını ifade eden Yıldırım, “Yarın seçim olsa her noktamızla hazırız. Şuan aktif seçim için meydanlarda çalışan bin 200 üyemiz var. Önceden binli sayılarda üyeye ulaşırken şimdi üye sayımız 7 binlere ulaştı. Ama bu yeterli değil bunu daha da çoğaltmak istiyoruz. İlerde gönüllü 5 bin üyeden oluşan bir seçim ordusu yaratmak istiyoruz” dedi. 
 
ALİKAHYA TECRİT EDİLDİ
2009 yılında belediyeler birleştiğinde Alikahya`nın yıllık gelirin 15 trilyon olduğunu 2009`dan bu yana bu gelirin İzmit Belediyesi`ne gittiğini belirten Yıldırım, Alikahya`ya hiçbir yatırım yapılmadığını söyledi. Yıldırım, “Alikahya`dan İzmit Belediyesi`ne 100 personel gitmişti. Şimdi onlardan sadece 8 ya da 10 kişi çalışıyor. Alikahya`nın kapatılması yetmemiş gibi zaman Alikahya İzmit Belediyesi`nin zulmüne uğradı. Sanki burası tecrit ilan edildi” diyerek İzmit Belediyesi`ne yüklendi.
 
BAYRAĞI BELSA`YA DİKECEĞİZ
Alikahya`da sanayinin de fazlasıyla olduğunu ancak halkının bundan faydalanmadığını belirtti. Yıldırım, Alikahya`nın hizmetlerden mahrum kaldığını belirterek, CHP`nin bayrağının hep birlikte Belsa`nın çatısına dikecekleri hedeflediklerini kaydetti. Yıldırım, “Hata yapmadan iktidar olabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Belediye kapandı canınızı yaktılar bunarla ders vermenin zamanı geldi. CHP`nin 5 yıl daha muhalefette kalmaya tahammülü kalmadı” diyerek kararlılıklarını ortaya koydu.
 
AÇIK ARAYLA
Başkan Yıldırım, Kurtuluş Savaşı dönemindeki mücadelenin aynısının verilmesini gerektiğinin altını çizerek, rahatlıkla seçim alabileceklerini kaydetti. Yıldırım, 52 mahalleden 30`unun açık ara ile kendilerinin olduğunu açıkladı. Konuşmaların ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Yuvam Akarca`daki mahalleli ve CHP`li temsilcilerle bir araya gelerek seçim hakkında sohbet etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ