KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li gençlere taze kan
 AKP’li gençlere taze kan
Siyaset
07 Aralık 2012 Cuma 14:56
  • 1643
  • 20

AKP’li gençlere taze kan

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları yönetimine yeni bir isim katıldı. Eski Bekirpaşa Belediye Meclisi üyesi İbrahim Alp’in oğlu Samet Alp yönetime girdi
AKP İzmit Gençlik Kolları, haftalık yönetim kurulu toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Gençlerin gündeminde 18-24 yaş arası gençlerin milletvekili seçilebilmesi vardı. Toplantıda konuşan başkan Muharrem Tutuş seçilme yaşının 25 olduğunu hatırlatarak, “Konunun sadece 18 yaş üzerinden değerlendirilmesi çok yanlış ve yanlı bir gündem oluşturma çabasıdır. Artık bu algı tutulmasına son vermemiz gerektiğini düşünüyor ve bu konunun değerlendirmesi yapılırken ‘18-24 yaş arası gençlerimiz` söyleminin kullanılmasını daha doğru buluyorum” dedi.
 
SAMET ALP YÖNETİMDE
Konuşmasını sürdüren Tutuş, “Ülkemizin genç nüfusuna olan güvenin bir göstergesi olarak yorumladığım bu yaklaşıma ‘18 yaşındaki çocuktan vekil mi olur?` diyen zihniyete benim önerim; milletvekili olabilmenin üst yaş sınırı olmalı mı ya da kaç olmalı diye düşünmeleridir. Lakin bu zihniyetin yaş ortalamasına baktığımızda bu konuyu gündeme getirmeleri için biraz cesaretli olmaları gerekiyor” diyerek CHP`ye çattı. Öte yandan toplantıda AKP`li gençlerin yönetim kuruluna yeni bir isim de katıldı. Yönetimdeki Zafer Damar, ailevi nedenlerden dolayı istifa edince eski Bekirpaşa Belediye Meclisi üyesi İbrahim Alp`in oğlu Samet Alp yedeklerden yönetime giren isim oldu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ