KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li Korkmaz: CHP, AKP’ye teslim oldu
 AKP’li Korkmaz: CHP, AKP’ye teslim oldu
Siyaset
14 Kasım 2012 Çarşamba 10:24
  • 1493
  • 14

AKP’li Korkmaz: CHP, AKP’ye teslim oldu

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, her fırsatta İzmit Belediyesi’ne CHP bayrağı dikeceğini söyleyen Selman Yıldırım’a ‘CHP 10 yıldır beyaz bayrak dikiyor’ diyerek gönderme yaptı
AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz,  gerçekleşen haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesi makamında yaptığı açıklamada yerel gündemi değerlendirdi, yine CHP`ye çattı. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın danışma kurulu toplantısındaki açıklamalarına atıfta bulunan Korkmaz, “CHP 10 yıldır AKP`ye teslim olmuş durumda” dedi.
 

YENİ ÜYE KAMPANYASI
CHP ile ilgili eleştirilerine başlamadan önce teşkilat çalışmaları hakkında bilgi veren Korkmaz, şuan 32 bin üyeleri olduğunu ve yeni bir üye kampanyasının startını verdiklerini söyledi. Korkmaz konuşmasına şöyle devam etti: “İzmit`te 230 bin seçmen var. Bunun yüzde 20`sini üye yapmayı hedefliyoruz. 
 

KANAAT ÖNDERLERİ
Mahalle teşkilatlarımıza sandık sandık seçme listesini verdik, her mahalleden 45 kişilik bir ekip bu listelerde bize oy verip partimize üye olmayan vatandaşları üye yapacak. Daha önce siyaset yapmamış ancak mahallelerde kanaat önderi konumunda olan isimleri de partimize katacağız. Cuma günü Şirintepe`de bir üye katılım törenimiz var.” 
 

7 BİN KİŞİLİK ORDU
14 Aralık tarihinde ilçe istişare kuruluyla bir araya geleceklerini kaydeden Korkmaz, “Seçim için sandık kurullarımızı da tamamladık. İzmit`te geçen seçimlerde 802 sandık vardı. Ancak bu sayı yerel seçimlerde artar. Her mahallede 9`ar kişi görevli. Yaklaşık 7 bin 300 kişilik ekibimiz hazır. Sandık sayısına göre artış olacak. AKP`de siyaset dinamik şekilde devam ediyor” diye konuştu. 
 

EMLAK VERGİSİ YOK
Büyükşehir Belediye Kanunu`na da değinen Korkmaz, “Yasanın çıkmasında Kocaeli model oldu. Kocaeli`de köylere kadar hizmet gitti. Yasayla ilgili haksız eleştiriler var. Orman köylerinin haklarını kaybedeceği söyleniyor. Aksine haklar korunacak. 5 yıl süreyle bu köylerde emlak vergisi alınmayacak. En düşük su tarifesinden faturalandırma olacak” dedi. 
 

AKP`YE TESLİM OLDU
Yasayı eleştirenlerin köylerdeki hizmetleri görmediğini ve partizanca davrandığını söyleyen Korkmaz, CHP`ye çattı. Korkmaz, danışma kurulu toplantısında ‘Bayrağı tekrar Belsa`ya dikeceğiz` diyen CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`a, “CHP 10 yıldır beyaz bayrak dikiyor, hizmet bayrağı değil. Buralara parti bayrağı dikenleri halk affetmedi” dedi. CHP`nin AKP`ye teslim olduğunu söyleyen Korkmaz, “CHP bizi takip ediyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ