KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ateş: Bana oyun oynadılar
 Ateş: Bana oyun oynadılar
Siyaset
11 Ekim 2012 Perşembe 11:38
  • 2317
  • 18

Ateş: Bana oyun oynadılar

AKP’ye geçen Atakan Yavuz’un yerine CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları’na atanan Erkan Ateş, görevinden alındı ve bunun tüzük ihlaliyle ilgisi olmadığını söyledi
CHP Körfez İlçe Örgütü, belki de Kocaeli teşkilatındaki en sıkıntılı bölge. İlçe örgütünde sular bir türlü durulmuyor. İlçe yönetimi, kadın kolları ve gençlik kollarında yaşanan sıkıntılar, bunun en büyük göstergesi. Şimdi de sıkıntı ilçe gençlik kollarında. Görevinden alınan Erkan Ateş, il gençlik kolları kongresinde seçimi kazanan Ozan Aksu`ya destek vermediği için, Aksu`nun kendisini görevden aldığını söyledi.
 
TÜZÜK İHLALİ YOK 
CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Atakan Yavuz`un gençlik kolları başkanlığından istifa ederek AKP`ye geçmesinin ardından ilçe gençlik kolları başkanlığına atanan Erkan Ateş, geçtiğimiz günlerde görevinden alındı. Haksız gerekçelerle görevden alındığını söyleyen Ateş, “Görevden alınma gerekçem için tüzük ihlali deniliyor. Fakat bu iddia doğru değil” dedi. 
 
BENİ ENGELLEDİLER
Tüzüğün 16 ve 47. maddesinin d bendine göre görevden alındığını söyleyen Ateş “Görev yaparken yönetim kurulunu toplayamadım, yedeklerde gelmeyince bende yedek dışı gençlik kolları üyeleriyle toplandım. Benim yönetim kurulumu engelleyen il gençlik kollarıdır. Amaç beni görevden düşürmekti. İlgili tüzük maddelerini bilseler beni görevden almazlardı” dedi. 
 
İMZALAR SAHTE 
İl gençlik kolları yönetiminde örgütlerden sorumlu CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ziya Saygı`nın sahte evraklar hazırladığı ve sahte imzalar atarak görevden alınması için girişimde bulunduğunu söyleyen Ateş, “İl Gençlik Kolları`na gönderilen görevden alınma yazısına farklı imzalar atılmıştı. Evraklar sahte, imzalar farklı. İl gençlik kolları kongresinde kendilerine destek vermediğim için bana bu oyunu oynadılar ve haksızlık yaptılar. 
 
HAKKIMI ARAYACAĞIM
Kendilerini il disiplin kuruluna şikayet ettim. Ancak, şimdiye kadar herhangi bir yanıt alamadım” ifadesini kullandı. CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları`nda ciddi bir çalışma başlattığını, iyi bir ekip çalışması oluşturduklarını söyleyen Ateş, çalışmalarını çekemeyen, il gençlik kolları tarafından haksız ve hileli oyunlar sonrasında görevden alındığını belirtti.
 
KİŞİSEL HIRS
Ateş, “Tamamen haksız yere görevden alındım. Bana  yapılan bu haksızlık partiye ciddi zarar vermektedir. Körfez ilçe Ozan Aksu`nun kişisel hırsı nedeniyle taraf kaybetmiştir, oy kaybetmiştir, partili gençler arasında ciddi bir sıkıntı yaratılmıştır. Bana yapılanın peşini bırakmayacağız. Hakkımı arayacağız. Gerektiği takdirde konuyu genel merkeze kadar taşıyacağız” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ