KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Çayırova’da sağlık sıkıntısı büyüyor
 Çayırova’da sağlık sıkıntısı büyüyor
Siyaset
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:00
  • 1489
  • 0

Çayırova’da sağlık sıkıntısı büyüyor

CHP’li Müzeyyen Tan Topçu, Çayırova’da son dönemlerde gerek ilçe idari yönetiminde, gerekse sağlık işleri yönetiminde hukuk dışı ve keyfi uygulamaların yaşandığını söyledi
CHP İl Çevre ve Sağlık Komisyonu adına açıklama yapan Müzeyyen Tan Topçu, AKP iktidarının en fazla övündüğü ve halktan oy aldığı sağlık politikalarının her geçen gün iflas etmekte olduğunu söyledi. Topçu, “Ülkemizdeki birçok ilin nüfusundan daha fazla nüfusa sahip Çayırova`da, bir devlet hastanesinin olmamasının yanı sıra, son dönemlerde gerek ilçe idari yönetiminde, gerekse sağlık işleri yönetiminde hukuk dışı ve keyfi uygulamalar dikkat çekiyor. Şöyle ki, Çayırova`ya bir yıldan daha fazla süredir, İlçe Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Müdürü atanmamış. Halkımızın ve sağlık çalışanlarının sorunları vekil müdürler ile yönetilmeye çalışılıyor. Toplum sağlığı merkezindeki personel arasında huzursuzluk had safhaya çıktığı halde yetkililer buna sessiz kalıyor” diye konuştu. 
 
İŞLEME KOYMAMIŞ
Topçu, “Vekâleten yönetimin ortaya çıkarmış olduğu sorunların çözümü için çalışanlar, ilçenin en üst amirine şikayet dilekçeleri verdiği halde, Çayırova Kaymakamı`nın, şikayet edilen doktor hakkında idari işlem başlatmadığı; yine Kaymakam Bey`in, toplum sağlığında görev yapan çevre sağlık teknisyenini açığa aldığını ve şikayet dilekçesini işleme koymadığını öğrenmiş bulunmaktayız” dedi. 
 
NİÇİN VEKALET İLE 
Sağlık müdürü ve halk sağlığı müdürü atanmamasının nededini ve uzun bir süredir, niçin vekalet ile yönetilmekte olduğunu soran Müzeyyen Tan Topçu şöyle konuştu: “Çayırova Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü`nün vekâleten yönetilmesinde birilerinin çıkarı var mıdır? Devlet memuruna işe geç gelme ve erken gitmelerinde verilecek cezalar belli iken, Kaymakam Bey, çevre sağlık teknisyenini neye istinaden açığa almıştır? 
 
HUKUK DIŞI VE ADALETSİZ
Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi`nde yaşanan olumsuzluklar ile ilgili çalışanlar, Kaymakamlığa şikâyet dilekçesi verdikleri halde; Çayırova Kaymakamı, Darıca Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi`ne ve Sağlık Müdürlüğü`ne vekâleten bakan kişi hakkında, gerekli işlemi neden yapmamıştır? Yetkililer artık bu usulsüz uygulamalara dur demeli, daha başka huzursuzlukların olmaması için Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi`ne sorumlu hekim ve Sağlık Müdürlüğü`ne asaleten müdür atanması yapılmalı; Kaymakam Bey`in keyfi, hukuk dışı ve adaletsiz uygulamalarına biran önce son verilmelidir.”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ