KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li Kösali, AKP’den özür bekliyor
 CHP’li Kösali, AKP’den özür bekliyor
Siyaset
23 Kasım 2012 Cuma 15:07
  • 1020
  • 2

CHP’li Kösali, AKP’den özür bekliyor

CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, AKP’nin üye skandalıyla ilgili dobra dobra konuştu, “Üye sayısını artırmak isteyen AKP’liler gizlice partililerimizi üye yaptı. Bu hırsızlıktır. Hemen özür dilesinler” dedi
Ülke genelinde ‘sahte üye` skandalıyla sarsılan AKP, CHP`lilerin bu işin peşini bırakmaması nedeniyle zor günler geçiriyor. İlimiz de de yaklaşık bin 200 CHP`linin AKP`de kaydı bulunduğu ortaya çıkmış ve CHP ilçe örgütleri tarafından AKP aleyhinde suç duruyurusunda bulunulmuştu. İzmit, Gebze ve Çayırova`dan sonra bir üye krizi de Darıca`da yaşandı. CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali ve yönetim kurulu üyeleri dün bir basın toplantısı düzenledi. 
 
HESABINI SORACAĞIZ
Örgütlerine kayıtlı 170 üyenin AKP`ye üye yapıldığını belirten başkan Kösali, “Çok ciddi hata yapıldı. Gizlice üye yapıldığını öğrenen arkadaşlarımız AKP İl ve ilçe teşkilatlarına başvuruyor ancak kendilerine hiçbir kayıt gösterilmiyor. Arkadaşlarımız da savcılıklara başvurdu. Tek tek hesabını soracağız. Düşünebiliyor musunuz; ömürleri boyunca CHP`ye gönül vermiş bu isimler resmen hırsızlıkla, ahlaksızca başka bir partiye gizlice üye yapılmış. Nereden buldular bu bilgileri?” diye öfke kustu.
 
SAHTEKARLIK YAKIŞTIRMASI
Bunu yapanları ‘sahtekarlıkla` itham eden Kösali, “Böyle bir rezilliği siyaset yaşamımda hiç görmedim. Bu rezaleti yaşatanlar yargı önünde hesap vermeliler. İktidar partisi olan AKP`nin herkese örnek olması gerekiyorken, bin bir türlü oyun oyunuyor. Bunlardan her şey beklenir. İnsanların manevi duygularıyla oynamak ayıp değil mi? AKP`nin ilçe başkanı Muzaffer Bıyık hemen çıkıp olayı açıklasın. Hem mağdur üyelerimizden hem de örgütümüzden özür dilesin. Bu ayıbı kesinlikle düzeltmeli” dedi.
 
ADLİYEYE GİTTİLER
Öte yandan parti yönetiminde başkan yardımcılığı yapan Maliki Yaşar, ilçe gençlik kolları başkanı Hakan Altıparmak ve İl Genel Meclis üyesi Rüstem Keskin`in de AKP`ye üye yaptırıldığı ortaya çıktı. Suç duyurusunda bulunan partililer adalete güvendiklerini ve yapılanların cezasız kalmaması gerektiğini söyledi. Avukatlar eşliğinde Gebze Adliye binasına gelen vatandaşlar savcılığa suç duyurusunda bulundu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ