KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li Kösali: Lağımda kendi çocukları otursun!
 CHP’li Kösali: Lağımda kendi çocukları otursun!
Siyaset
16 Kasım 2012 Cuma 13:56
  • 1782
  • 0

CHP’li Kösali: Lağımda kendi çocukları otursun!

CHP Darıca ilçe Başkanı Selman Kösali, Atatürk Caddesi güzergahındaki dereden akan lağım sularıyla ilgili belediye başkanlarına çattı
CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, Sırasöğütler Mahallesi ile Nene Hatun Mahallesi sınırlarını belirleyen Atatürk Caddesi güzergahındaki dereden akan lağım sularıyla ilgili sert konuştu. Ağır koku salan ve bir çok salgın hastalıklara gebe olan dereyle ilgili bölgede araştırma yapan Kösali, “Bu kokunun içinde insanları oturtan ve çocukların oyun oynamasına ortam sağlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ya da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gelsin de kendi çocuklarıyla burada otursun” dedi.
 
GAZİDEN VERYANSIN
Sert eleştirilerini sürdüren Kösali, “Bakalım 10 dakika bu kokuya dayanabilecekler mi? Buranın ıslahı çok mu zor?” diye sordu. Kösali, Van`da çıkan çatışmada vücudunun çeşitli yerlerinden yararlanarak gazi olan Uğur Özkan`ın da yaşadığı mahalledeki sıkıntıları dinledi. Kösali`yi görünce kent yöneticilerine veryansın eden gazi Özkan, “Yaralandığım dönemde evim siyasilerle dolup taşıyordu. Bir şeye ihtiyacım olup olmadığını soruyorlardı. Şimdi kokudan oturamadığımı ve doğalgazımızın bağlanmadığını söylüyorum ama ortada kimse yok” diye konuştu.
 
VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ
İlçe başkanı Kösali konun takipçisi olacaklarını söylerken, Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin sağlık problemlerinin çözümü için Kazım Karabekir Mahallesi`ne yapılan sağlık ocağını da ziyaret etti. Ziyaret esnasında doktor ve hastalarla görüşen Kösali`ye vatandaşlar, “Biz yaşlı ve hasta insanlarız. Fevzi Çakmak Mahallesi`nde yer mi yoktu da kalkıp mahalleden 2 kilometre uzak başka bir mahalleye sağlık ocağı yaptılar?” diye dert yandı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ