KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li Yıldırım: AKP ile yarışacak duruma geldik
 CHP’li Yıldırım: AKP ile yarışacak duruma geldik
Siyaset
03 Kasım 2012 Cumartesi 12:31
  • 1064
  • 8

CHP’li Yıldırım: AKP ile yarışacak duruma geldik

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, AKP ile yarışacak duruma geldiklerini ve CHP’yi birinci parti yapana kadar çalışacaklarını söyledi
CHP İzmit İlçe Örgütü her hafta mahalle temsilcileriyle bir araya geliyor. İlçe başkanı Selman Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen bu haftaki toplantıda Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlilerinden ve CHP İzmit İlçe Eğitim Komisyonu Üyesi Kazım Çelik, mahalle temsilcilerine “Cumhuriyet ve Laiklik” konulu bir seminer verdi. Egemenlik kavramının tarihi gelişimi üzerinde duran Çelik, “İlkel zamanlarda toplumda egemenliğin kaynağı kaba kuvvetti. Zamanla kaba kuvvetin yerini ikna aldı. Bunun için de toplumlar din adamları tarafından yönlendirildi” dedi.
 
CHP, HER İNANCA SAYGILI
Zamanla kralların ve din adamlarının toplumları yönetmek için ortaya çıktığını anlatan Çelik, cumhuriyet ve laikliğin bu sistemi yıkmak, yerine adaletli bir sistem getirmek için topluma kazandırıldığını söyledi. Daha sonra söz alan eğitim komisyonu başkanı Cumhur Kesemenli, CHP`nin dinsiz bir parti olmadığını ve her türlü inanca saygı duyduğunu söyledi. Kesemenli ayrıca dinle ilgili kuralları herkesin rahatlıkla öğrenebileceğini, bunun için kimseye ihtiyaç olmadığını da sözlerine ekledi.
 
LİSTELER DAĞITILDI
Cumhuriyet ve laiklik semineri sonrasında söz alan ilçe başkanı Selman Yıldırım, CHP`yi birinci parti yapana kadar çalışmalarının durmadan devam edeceğini söyledi. İktidar partisi AKP ile yarışacak duruma geldiklerini belirten Yıldırım, “Mahalle kurullarının ardından mahallelerde kadın, gençlik ve sandık kurullarında aynı başarıyı göstermeliyiz. Örgütlenmenin bir ayağı eksik kalırsa başarıya ulaşmada sıkıntı yaşarız” dedi. Mahalle temsilcilerine üye listelerini dağıtan Yıldırım, mahalle başkanlarından üyelerin bilgilerini güncellemesini de istedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ