KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Civelek: Hastane kapanmayacak!
 Civelek: Hastane kapanmayacak!
Siyaset
13 Ekim 2012 Cumartesi 12:40
  • 1246
  • 2

Civelek: Hastane kapanmayacak!

Körfez Devlet Hastanesi’nin kapatılacağı iddialarına son noktayı AKP İl Başkanı Mahmut Civelek koydu. Civelek, konunun hiç gündeme dahi gelmediğini söyledi
Körfez Devlet Hastanesi`ni ziyaret eden AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kamuoyunu uzun süredir meşgul eden ‘hastane kapatılacak` iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Civelek, kapanmanın veya başka bir hastaneye bağlanmanın gündeme dahi gelmediğini belirtti. Bilindiği gibi ‘Körfez Devlet Hastanesi kapacak` iddiaları üzerine Türk Sağlık-Sen ve SES hastane önünde eylem yapmıştı. Eyleme katılan vatandaşlar da ‘Hastaneme dokunan yanar` pankartları taşımıştı. 
 
BAŞHEKİM: ÜZÜLÜYORUZ
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`e ziyaretinde il başkan yardımcısı Mehmet İpşiroğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, başkan yardımcısı Mehmet Şendoğan ile Körfez ilçe başkanı Engin Koyun eşlik etti. Hastanede incelemelerde bulunan Civelek, başhekim Dr. Oğuzhan Değirmencioğlu`ndan da bilgi aldı. Değirmencioğlu, “Bu asılsız haberlere üzülüyoruz” dedi.
 
SON NOKTAYI KOYDU
Körfez Devlet Hastanesi`nin kapanmasının veya Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne bağlanmasının söz konusu dahi olmadığını söyleyen Civelek, “Ne benim, ne belediye başkanımın, ne de ilçe başkanımın gündeminde böyle bir konu yok. Bunu kimler öne çıkarmak istiyorsa bilmesini isterim ki biz hizmeti nasıl yükseltiriz ona bakarız. Kamuoyunu bu denli gereksiz yere meşgul edenler kendi uydurdukları yalanlara kendileri inanıyorlar``dedi.
 
HANGİ AKLA HİZMET
Konuşmasına devam eden Civelek, “Hangi akla hizmet yazıyorlar, hangi akla hizmet eylem yapıyorlar bilmiyorum. Hastanenin kapanması veya başka bir hastaneye bağlanmasıyla ilgili haberler yalandır. Uydurmadır. Böyle bir gündem hiç olmamıştır. Bizim yapacak çok önemli işlerimiz var”şeklinde konuştu. İl başkanı Civelek, hastaneden ayrılırken ‘‘Allah hizmetlerinizin devamını getirsin`` diyerek hastane çalışanlarıyla vedalaştı.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ