KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Dursun: Muzaffer Yağız, beni tehdit etti!
 Dursun: Muzaffer Yağız, beni tehdit etti!
Siyaset
22 Ekim 2012 Pazartesi 11:02
  • 2027
  • 1

Dursun: Muzaffer Yağız, beni tehdit etti!

2014 yılında yapılacak yerel seçimlerin öne alınmasıyla ilgili çalışmalar devam ederken, yerel seçime hazırlık yapan, seçimde belediye başkan adaylığını düşünen isimler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı
Yerel seçimlere henüz bir yıla yakın bir zaman olmasına rağmen, iktidar partisi AKP`de hareketlilik gözlenmezken, ana muhalefet partisi CHP`de hareketlilik üst seviyede. CHP`de belediye başkan adaylığını ilk açıklayan Kandıra ilçe başkanı Muzaffer Yağız olmuştu.
Yağız, yapılacak yerel seçimde aday olacağını duyurdu ve adaylık vaatlerini de sıraladı. Başkan seçilmesi halinde 500 Kandıralı genci işe yerleştireceğini ileri sürdü.
Kandıra siyasetinde farklı yere sahip olan CHP, kendi içindeki sıkıntılardan dolayı seçim kaybediyor. Kandıra CHP`de gruplaşmalar fazla, grup liderleri bir çatı altında buluşamıyor. 
Herkes güç kavgası içinde. 
Yağız`ın, ilçe başkanı sıfatıyla partisini daha başarılı kılmak adına bu grupları bir araya getirmek yerine, belediye başkan adaylığını açıklaması parti çevresinde büyük rahatsızlık yarattı.
Yağız`ın bu açıklamalarından rahatsız olanlardan biri de uzun yıllar İzmit Bekirpaşa`da siyaset yapan ve Kandıra`nın Kuzucu Aptipaşa Köyü`ne yerleşerek burada Köy Güzelleştirme Derneği başkanlığını yapan Adem Dursun.
Dursun, Muzaffer Yağız`ın aday gösterilmesi halinde CHP`nin Kandıra`da hüsrana uğrayacağını söyledi. 
Yağız`ın partiye büyük zarar verdiğini, hiçbir çalışma yapmadığını söyleyen Dursun,  “İlçe kongresinde başkan adayı Recep Şenol`a destek verdim. Az bir oy farkıyla seçimi kaybettik. Seçimin olduğu günün akşamı Muzaffer Yağız beni aradı. Bana, ‘Sen kendi köyünde hiçbir zaman muhtar adayı olamazsın. Aday olursan da seni engellerim ve seçim kaybettirmek için çalışırım` dedi. 
Bu bir tehdittir. 
Bir ilçe başkanı kendi partilisine bunları söyler mi? 
CHP, Kandıra`da seçimi alacaksa kesinlikle adayını önseçimle belirlemelidir. CHP Kandıra`da çok karışık. Bu karışık ortamda CHP`ye açık ara seçim kazandıracak isim Kenan Evin`dir. Seçimi kazanacak bir ikinci isim ise İsmail Sarıca`dır.
Bu iki isim dışında CHP, Kandıra`da başka biriyle seçimi asla kazanamaz” dedi.
Yorum sizin…
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ