KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Egemen güçlerin adaleti nerede?
 Egemen güçlerin adaleti nerede?
Siyaset
23 Kasım 2012 Cuma 11:00
  • 7730
  • 4

Egemen güçlerin adaleti nerede?

AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yıldız, Gazze’de yaklaşık 120 şehit, 900’den fazla yaralı olduğunu belirterek, “Egemen güçlerin adaleti nerede?” diye sordu
AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Gençlik kolları başkanı Ziya Yıldız, İsrail gündemi ile toplantıya başladı. Başkan Yıldız, “İsrail bu bölgede barışı ve insan haklarını hiçe sayarak, uluslararası hukuku çiğneyerek, bir millete karşı etnik temizlik uyguluyor. Filistin halkı ise bu etnik temizliğe karşı meşru müdafaa hakkını kullanıyor. Son bombalamalarla Gazze`de yaklaşık 120 şehit 900`dan fazla yaralı var. Buna rağmen birleşmiş milletler ne yapıyor? Egemen güçlerin adaleti nerede?” dedi.  
 
ETKİN ROL OYNADIK
Değerleri gereği bu zulme müdahale edeceklerini belirten Yıldız, “Başbakanımız da bunu yaparak değerlerimizin gereğini yerine getirmektedir. Bizler de değerlerimiz gereği olarak dualarımızla birlikte Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Şimdi oradan ateşkes haberleri geliyor. İşgal kalkmadığı sürece tavrımız değişmeyecektir. Ateşkesin imzalanması bölgede ki etkin rolümüzün devam ettiğinin göstergesidir. Fakat ambargonun da kaldırılması yönünde daha cesur adımların atılmasını sağlayacağız” diye konuştu. 
 
ÖĞRETMENLERE MEKTUP
Başkan Yıldız ayrıca gençlik kolları yönetim kurulu üyelerinin hepsinin, doğudaki öğretmenlere, günlerini kutlamak için mektup yazdığını duyurdu. Başkan Yıldız, “24 Kasım Cumartesi öğretmenler günü. Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyoruz. Allah onlardan razı olsun. Hakkari`ye Şırnak`a, Diyarbakır`a, Van`a, Kars`a mektuplar gitti. Bu önemli günde doğudaki öğretmenler de unutulmadı” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ