KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Herkes aday olabilir ama kriterlerimiz var
 Herkes aday olabilir ama kriterlerimiz var
Siyaset
22 Ekim 2012 Pazartesi 10:06
  • 1042
  • 0

Herkes aday olabilir ama kriterlerimiz var

MHP Körfez İlçe Başkanı Yağız Öztürk Günen, seçim döneminde herkesin aday adayı olabileceğini ancak milli değerlere önem veren, bölgesinde marka isimlere kapılarının açık olduğunu söyledi
MHP Körfez İlçe Başkanı Yağız Öztürk Günen, önceki gün basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. MHP`nin seçimlerdeki 6 belediyeyi alma hedefindeki ilk belediyenin Körfez Belediyesi olduğunu ifade etti. Yerel seçimleri kazanmak için 2 önemli kriter olduğunun altını çizen Günen; etkili sandık görevlisi ve mahalle teşkilatları olduğunu ifade etti. Mahalle teşkilatlarının hızlı bir şekilde kurulduğunu ve bunlar kurulduktan sonra seçimlere hazırlık noktasında telaşlarının kalmayacağını dile getirdi.
 
RAHATSIZ OLMADIK
Partisinden istifa eden ve MHP`ye katılarak belediye başkan adayı olacağını konuşulan CHP eski ilçe başkanı Salih Şirin hakkında da görüş belirten Günen, Şirin`in bu konuda talebinin olmadığını ancak olursa değerlendireceklerini dile getirdi. Günen, “Salih Şirin`in oğulları MHP bünyesinde aktif görev yapıyor. Salih Şirin bu durumdan, hiç rahatsız olmadı. Kendisi yerel seçimler için bizim partimizden aday adayı olursa görüşür karar veririz. Ancak şuana kadar ne o bize geldi ne de biz ona gittik” dedi.
 
MERCAN İLE GÖRÜŞTÜK
Körfez eski Belediye Başkanı Erhan Yenilmez`in adaylık için talebi olmadığını ancak teşkilata çok destek olduğunu da ifade eden Günen, “Eski ilçe başkanları; Salih Kurtbaş, Zeki Gürsü ve Ahmet Mercan ile görüştük. Kimsenin partiye kırgınlığı yok ve herkes MHP`nin iyi yerlerde olması için destek veriyor. Önemli olan bizler değil partidir. MHP olarak Körfez`de 1 meclis üyemiz var. O da Cemil İpşir. Kendisiyle bundan sonra meclis toplantıları öncesi istişare edeceğiz. Yarımca Ülkü Ocağı, bazı nedenlerden dolayı bir süre kapalıydı.
 
YILBAŞINA KADAR
Ocak, 3 ay önce faaliyetlerine tekrar başladı. Mahallelerde teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Seçimler için görüştüğümüz aday adayları mevcut. Herkes kapımız açık. Ancak bazı kriterlerimiz var. Milli, manevi değerlere önem veren ve bölgesinde marka olan herkese kapımız açık. Bunun yanında teşkilatımıza emek vermiş ağabeylerimiz de aday adayı olabilir. Süreç devam ederken herkesin başvurusunu değerlendireceğiz. Yılbaşına kadar da adayımız belli olacak” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ