KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İzmit AKP, belgelerle konuşacak!
 İzmit AKP, belgelerle konuşacak!
Siyaset
11 Aralık 2012 Salı 21:02
  • 1917
  • 8

İzmit AKP, belgelerle konuşacak!

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, CHP’li Selman Yıldırım’ın ’30 mahalle bizim’ açıklamasına cevap verdi. Korkmaz, “Elimizde belgeler var biz belgelerle konuşuyoruz” dedi
AKP İzmit İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı, ilçe binasında gerçekleşti. Ali Korkmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıda yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Toplantı öncesi çalışmaları ve gündeme dair basına açıklaması yapan Ali Korkmaz, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın `30 mahalle bizim` açıklamasına cevap verdi. Korkmaz, strateji komisyonu oluşturduklarını, ellerinde belgeler olduğunu ve belgelerle konuştuklarını kaydetti.
 
İSTİŞARE KURULU CUMARTESİ
Korkmaz, çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile köy programları yapacağız hizmetleri yerinde göreceğiz. Cumartesi günü ise Ramada Otel`de saat 10.00`da 4. İzmit ilçe istişare kurul toplantısını yapacağız. Daha önce partimizde görev almış büyüklerimizle durum değerlendirme yapacağız” dedi. Korkmaz, toplantıya il başkanı Mahmut Civelek`in de katılacağını ve 120 kişilik bir listenin tek tek davet edildiğini söyledi.   
 
YILDIRIM`A CEVAP
Çalışmalarının ardından üstü kapalı olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın, “30 mahalle bizim” açıklamasına cevap verdi. Korkmaz, 20 kişilik strateji komisyonu kurduklarını ve başkanının Yusuf Sami Çınar olduğunu açıkladı. Korkmaz, komisyonun İzmit ve köylere ne kadar yatırım yapıldığını, köylerin nüfusunu, demografik yapısını, seçmen sayısını, oy oranını ve diğer konu başlıklarını araştırdıklarını açıkladı. 
 
BELGELER ELİMİZDE
Korkmaz, ellerinde belgeler olduğunu ve belgelerle konuştuklarını söyleyerek, isim vermeden CHP`ye cevap verdi. Korkmaz, “Elimizde belgeler var iş yapıyoruz. ‘30 mahalle bizim`  diyenler bunu neye göre söylüyorlar. Neye göre mahalleleri arka bahçesi olarak düşünüyorlar. Belgeler elimizde ve sonuç ortada” dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR YASASI İÇİN ÇALIŞMA
Korkmaz, öte yandan komisyonun yeni çıkan büyükşehir yasasının soru ve cevaplarla neler getirdiğini tespit ettiğini ifade ederek, “Komisyon yaptığı çalışmayı rapor halinde bize sundu. Bu çalışmaları köyde bizzat köylülerimizle paylaşacağız” diyerek çalışmalarını aktardı.
 
UZUN HAKKINDA DAVALAR VAR
Bunun yanında ilçe başkanı Korkmaz, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun`la ilgili çok ciddi belgelerin olduğunu kaydetti. Korkmaz, Uzun`u muhatap olarak almadığını belirterek, zati muhterem diye seslendi. Korkmaz, “Uzun`la ilgili kaymakamlıkta muhtarlık yaptığı köyle ilgili bir soruşturma var. Biz de bunun takipçisiyiz. Benden ziyade solaklar köyündeki vatandaşlara sorup onlardan cevap almak doğru olur zati muhteremle ilgili. Solaklar köyü ile ilgili de davalar var. Çok sayı da iddialar var. Ama bunlar hakkında konuşmaya gerek yok” diyerek ciddiye almadığını gösterdi.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ