KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kalmuk; Başkanlık sistemi suni bir gündem
 Kalmuk; Başkanlık sistemi  suni bir gündem
Siyaset
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:25
  • 948
  • 0

Kalmuk; Başkanlık sistemi suni bir gündem

Yakup Kalmık, referandum sonrası tartışılmaya başlanan ‘Başkanlık Sistemi’nin ülke sorunlarının üstünün örtülmesi için başlatılan bir suni gündem olduğunu söyledi
DSP Kocaeli İl Yönetim Kurulu önceki gün bir araya gelerek referandum sonuçlarını değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi. Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk referandum sonrası tartışılmaya başlanan ‘Başkanlık Sistemi`ni ülke sorunlarının üstünün örtülmesi için başlatılan bir suni gündem olarak değerlendirdi. Kalmuk ülkenin asıl sorunlarının gerçek demokrasi, Siyasi Partiler Kanunu ve seçim barajı olduğunu söyledi. 
 
 
HALKIMIZ KIRMIZI BEYAZ
Referandumda iktidarın elindeki tüm olanakları seferber ettiğini söyleyen Kalmuk, “Halkoylaması sonuçlarının siyasi partilerin güç oranlarına göre dağıtmak yanlış. ‘Evet` oylarının tümü iktidara ait olmadığı gibi ‘hayır` oylarının tümü de ana muhalefet partisine ait değil. Halk oylamasında halkı  renklere ayırdılar. Biz oylama öncesi de sonrası da halkın renginin, bayrağımızın rengi beyaz-kırmız olduğunu söylüyoruz” dedi. Kalmuk içinde bulunduğumuz Gaziler Haftası`nı da kutlamayı ihmal etmedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ