Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu İsmail Baran’ı azarladı
 Karaosmanoğlu  İsmail Baran’ı azarladı
Siyaset
12 Temmuz 2018 Perşembe 16:52
  • 3597
  • 2

Karaosmanoğlu İsmail Baran’ı azarladı

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılmaya başlandı. 120 maddenin görüşüleceği toplantıda CHP grubu Kandıra – İzmit yolunun ne olacağı hakkında yazılı önerge sundu. Önerge de şu ifadelere yer verildi: Ölüm yolu olarak anılan Kandıra- İzmit yolu için 2016’da temel atma töreni yapılarak 2 yıl içinde tamamlanacağı söylenmişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala vatandaşlarımız orada hayatını kaybetmektedir. Bu yolun akıbeti nedir? Ulaştırma bakanlığıyla görüşmeniz oldu mu? Belediyenin bu konuda bir katkısı var mıdır?

 

Verilen önergeye cevap olarak ise Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Müteahhit ödeme probleminden dolayı yanlarını bile yapmadı. Karayollarının Türkiye genelinde korkunç bir çalışması var. Bununla birlikte mali sıkıntılarda var. Biz karayolları ile gereken çalışmayı yapacağız. Kandıra’nın girişinde ışıklarda köprülü kavşak yapıldı. Önümüzdeki dönemde önemli yerler tamamlanacak. Takibi yapılıyor” cümlelerini kullandı.

 

Çayırova  Yeni Mahalle’de bulunan ve kent meydanında hazırlanan imar planı değişikliği için görüşülen madde oy çokluğuyla kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan Karaosmanoğlu, “Bu konu benim içime sinmedi. Orhan bey bu konuda haklı. Bana göre orası çok boğuldu ama Orhan bey bu saatten sonra yıkacak halimiz yok” ifadelerini kullandı. Karaosmanoğlu’na CHP’li Tanış’tan cevap gecikmedi: “Ne yapalım mı yıkalım mı lafını çok duyacağız. Bu sosyal donatı alanlarının kenarını ferahlatmak lazım”

 

Diğer bir gündem konusu olan Körfez Belediyesi, Güney Mahallesi, G23.b.21.c nazım imar planı paftası, 61 ada 28 ve 29 parseller ile 817 ada 1 ve 8 no’lu parsellerde hazırlanan nazım imar planı değişikliği ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. Konu ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “, “Orada bir vatandaşımız kuran kursuna yer bağışlayacağını söyledi. Sonra sıkıntıya girince başkasına satmış. O kişi de çok yüksek bir rakam talep edince o arsayı almaktan vazgeçtik” dedi.

 

Baran’ın ardından söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Sakat iş yaptınız orada. İmzanı alacaksın ona göre hareket edeceksin” diye konuştu. Karaosmanoğlu’na yanıt veren Baran, “Sakat iş yapmadık” dedi.   

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Büşra çelik

Ne yapsın adam Karaosmanoglu'da her gün ayarlanıyor sonuçta.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Körfezli

Varan 1, Karaosmanoğlu Baranı azarladı Varan 2 , Asıl azarı Seçimlerde görecek O

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ