KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3887 TL
  • 6.0956 TL
  • 6.7858 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu İsmail Baran’ı azarladı
 Karaosmanoğlu  İsmail Baran’ı azarladı
Siyaset
12 Temmuz 2018 Perşembe 16:52

Karaosmanoğlu İsmail Baran’ı azarladı

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılmaya başlandı. 120 maddenin görüşüleceği toplantıda CHP grubu Kandıra – İzmit yolunun ne olacağı hakkında yazılı önerge sundu. Önerge de şu ifadelere yer verildi: Ölüm yolu olarak anılan Kandıra- İzmit yolu için 2016’da temel atma töreni yapılarak 2 yıl içinde tamamlanacağı söylenmişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala vatandaşlarımız orada hayatını kaybetmektedir. Bu yolun akıbeti nedir? Ulaştırma bakanlığıyla görüşmeniz oldu mu? Belediyenin bu konuda bir katkısı var mıdır?

 

Verilen önergeye cevap olarak ise Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Müteahhit ödeme probleminden dolayı yanlarını bile yapmadı. Karayollarının Türkiye genelinde korkunç bir çalışması var. Bununla birlikte mali sıkıntılarda var. Biz karayolları ile gereken çalışmayı yapacağız. Kandıra’nın girişinde ışıklarda köprülü kavşak yapıldı. Önümüzdeki dönemde önemli yerler tamamlanacak. Takibi yapılıyor” cümlelerini kullandı.

 

Çayırova  Yeni Mahalle’de bulunan ve kent meydanında hazırlanan imar planı değişikliği için görüşülen madde oy çokluğuyla kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan Karaosmanoğlu, “Bu konu benim içime sinmedi. Orhan bey bu konuda haklı. Bana göre orası çok boğuldu ama Orhan bey bu saatten sonra yıkacak halimiz yok” ifadelerini kullandı. Karaosmanoğlu’na CHP’li Tanış’tan cevap gecikmedi: “Ne yapalım mı yıkalım mı lafını çok duyacağız. Bu sosyal donatı alanlarının kenarını ferahlatmak lazım”

 

Diğer bir gündem konusu olan Körfez Belediyesi, Güney Mahallesi, G23.b.21.c nazım imar planı paftası, 61 ada 28 ve 29 parseller ile 817 ada 1 ve 8 no’lu parsellerde hazırlanan nazım imar planı değişikliği ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. Konu ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “, “Orada bir vatandaşımız kuran kursuna yer bağışlayacağını söyledi. Sonra sıkıntıya girince başkasına satmış. O kişi de çok yüksek bir rakam talep edince o arsayı almaktan vazgeçtik” dedi.

 

Baran’ın ardından söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Sakat iş yaptınız orada. İmzanı alacaksın ona göre hareket edeceksin” diye konuştu. Karaosmanoğlu’na yanıt veren Baran, “Sakat iş yapmadık” dedi.   

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Büşra çelik

Ne yapsın adam Karaosmanoglu'da her gün ayarlanıyor sonuçta.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Körfezli

Varan 1, Karaosmanoğlu Baranı azarladı Varan 2 , Asıl azarı Seçimlerde görecek O

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

 “Kadınlar ekonomik hayatta olmalı”

 “Kadınlar ekonomik hayatta olmalı”

AKP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Yerli Malı Haftası dolayısıyla AKP Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından Sabri Yalım Parkı’nda kadın emeğinin sergilendiği kermesin açılışına katıldı. Açılan stantları ziyaret eden Büyükakın, kadınların ekonomik hayatta var olması gerektiğini söyledi. Büyükakın’a, AKP Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve partililer eşlik etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu