KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe CHP start verdi
 Kartepe CHP start verdi
Siyaset
30 Kasım 2012 Cuma 10:58
  • 778
  • 1

Kartepe CHP start verdi

Yerel seçim öncesinde çalışmaların artıran CHP Kartepe İlçe Örgütü, seçim startını vererek mahalle gezilerini hızlandırdı
Bülent Sarı başkanlığındaki CHP Kartepe İlçe Örgütü, çalışmalarına hız verdi. 2012 Mart ayında yapılacak yerel seçim öncesinde hazırlıklarını tamamlayan partililer, ilçedeki mahalle gezilerine başladı. Seçim tarihine kadar 50 mahalle ve 10 köyde 3`er kez toplanma kararı alan Kartepe ilçe örgütü, önceki akşam ilk toplantılarını Bahçelievler ve Atakent Mahalleleri`nde gerçekleştirdi.
 
SÖNMEZ DE VARDI
Sohbet toplantılarında büyük ilgi gören partililer, mahalle halkına çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Vatandaşlarla sohbet eden ilçe başkanı Sarı, ilk hedeflerinin Kartepe Belediye Başkanlığı`nı kazanmak olduğunu söyledi. Adı belediye başkan adayları arasında geçen eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez de mahalle gezilerine katılarak partililere destek verdi.     
 
KARTEPE`Yİ ALMALIYIZ 
Örgüt yöneticilerinin tam kadro hazır bulunduğu mahalle toplantısında vatandaşlardan gelen sıkıntı ve şikayetleri dinleyen Sarı, ilçedeki sorunların CHP`nin iktidarında giderileceğini söyledi. Sarı, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığını yeniden AKP`nin kazanması halinde turizm ilçesi olmaya aday olan Kartepe`de yaşamın daha da zorlaşacağını söyledi.
 
BELEDİYECİLİK CHP`NİN İŞİ 
Sarı, “Belediyecilik CHP`nin işidir. Sosyal belediyeciliğin ne olduğunu daha önce ortaya koyduk. Bugün kenti yöneten AKP`nin, kenti ne hale getirdiği ortada. Kentin sanayisi yetmiyormuş gibi halen sanayi kuruluşları buraya getiriliyor. Kocaeli, önlem alınmazsa önümüzdeki süreçte sanayi deposu olacak. Böyle bir ortamda insanların yaşama olasılığı tamamen sıfırlanacak. Biz, sorunlardan uzak bir ilçe sunmaya hazırız” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ