KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Köse 'Bütün belediyelere talibiz'
 Köse 'Bütün belediyelere talibiz'
Siyaset
12 Ekim 2012 Cuma 09:30
  • 1809
  • 7

Köse 'Bütün belediyelere talibiz'

MHP İl Teşkilatı, 40x40 programı kapsamında İzmit’e adeta çıkarma yaptı. Programda konuşan eski milletvekili Kemal Köse, bütün belediyelere talip olduklarını söyledi
MHP İl Teşkilatı tarafından tüm ilçelerde düzenlenen 40x40 programı bu kez İzmit`te gerçekleşti. İzmit ilçe binası önünde bir araya gelen partililer aynı anda 52 mahalleye dağıldı. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve İzmit ilçe başkanı Kaan Dilmen`in de katıldığı programda partililer hazırlanan program çerçevesinde belirlenen mahalleleri ziyaret etti. İzmit ilçe başkanı Dilmen, Bekirpaşa`da bulunan Bekirpaşa Çayevi`nde mahallelilerle sohbet etti.
 
SANDIK GÖNÜLLÜLERİ 
Kahvedeki toplantıya; MHP Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse, Bekirdere mahalle temsilcisi Tuncay Ay ile çok sayıda kişi katıldı. İlçe başkanı Dilmen, seçim çalışmaları kapsamında yapılan hazırlıkları değerlendirdi. Dilmen sandık görevlileriyle ilgili, “Pilot bölge olarak ilimizde ‘sandık gönülleri` projesini hayata geçirdik. Mahallenizde bize oy verecek ya da verebilecek herkesi sizlerden tespit etmenizi bekliyoruz” dedi. 
 
SOKAKTA KONUŞUN 
MHP`nin önde gelen isimleri arasında yer alan eski ocak başkanı Yaşar Kardeş ise gençlere seslenerek, “Kendi aranızda değil de sokakta farklı gruplarla konuşun. Biz ki çocuklarını davulla zurnayla askere gönderen bir milletiz ama artık analar çocuklarını askere bile göndermek istemiyor, çünkü güvenmiyorlar” diye konuştu. MHP`nin iktidara gelmesi gerektiğini söyleyen Kardeş, “Milli duruşu olan tek siyasi parti MHP`dir. Bizim bunu millete anlatmamız gerekiyor. 
 
MHP, İKTİDAR OLMALI
Çünkü insanları uyutuyorlar. Türkiye`deki Türk kelimesinden bu hükümet rahatsız oluyor. Sizlerin alacağı bir oy milli kurtuluş dönemi kadar önemlidir. Milli kalmış tek parti olan MHP`yi iktidara getirmeliyiz” dedi. MHP eski Kocaeli Milletvekili Kemal Köse de güçlerini birbirlerinden aldıklarını ifade etti. Daha sonra söz alan eski milletvekili Kemal Köse de AKP`nin ve Başbakan Erdoğan`ın alternatifinin olduğunu vurguladı.
 
PARAMIZ ÇARÇUR EDİLİYOR
AKP`den Türk milletinin bir an önce kurtulması gerektiğini söyleyen Köse, “AKP`nin alternatifi MHP, Erdoğan`ın alternatifi ise Devlet Bahçeli`dir. Buna önce biz inanmalıyız. Türk milleti adım adım fakirleşir ancak bu nezih millet buna bir dur demelidir. Türk insanın kanı emiliyor” diye konuştu. Bütün belediyelere talip olduklarını söyleyen Köse, “Bu kadar para gelen belediyenin yaptıklarına baktıklarımızda paramız çarçur ediliyor.
 
BELEDİYELERE TALİBİZ 
Bunlara dur demenin zamanı geldi. MHP olarak hem Büyükşehir Belediyesi hem İzmit Belediyesi hem de tüm belediyeler olmak üzere hepsine talibiz. En iyi adaylarla karşınıza çıkacağız ve üç hilalli bayrağı dikeceğiz” dedi. Konuşmasının ardından partiye yeni katılan 24 üyeye rozetleri takıldı. Bekirpaşa`nın ardından partililer hep birlikte Gündoğdu Ayazma Mahallesi`nde bulunan Bayındırlık İş Merkezi`nde bir araya geldi.
 
TAHTEREVALLİ SİYASETİ 
Parti yöneticileri ev büyüklerinin yanı sıra, Ayazma mahalle temsilcisi Alperen Temel, Tepeköy mahalle temsilcisi Furkan Süer, Malta mahalle temsilcisi Caner Aktürk, Sekbanlı mahalle temsilcisi Erdinç Özata ile çok sayıda kişi iş merkezindeki toplantıya katıldı. Burada konuşan il başkanı Aydın Ünlü, “Her zamanki gibi bu seçimlerde de iddialıyız. Tahterevalli siyaseti yapmayacağız. İktidara en çok aç olan ülkücülerdir. Belediyeyi ,ülkücüler kazanacak, bu neye mal olursa olsun. 
 
75 BİNE ÇIKARACAĞIZ
25 bin olan oyumuzu 75 bine çıkardığımız zaman ülkücüler belediyeye bayrağı asacak. Bizi sizden kimse başka, sizi de bizden başka kimse anlamaz. Bize destek verin” şeklinde konuştu. Yine burada da konuşan eski milletvekili Köse, “AKP`nin bütün kalelerini tek tek yıkacağız, ezber bozacağız. Bu seçimlerde aziz milletimiz AKP`ye verdiği krediyi düşürecektir. 1 yıl 16 gün sonra yapılacak ilk seçimlerde AKP`nin büyük kaleleri dökülecektir. Tek başına iktidar olabilmek için Türk milletine gideceğiz.
 
40 YENİ ÜYE DAHA 
Burada bulunan ve depremden hemen bir yıl sonra yapılan 5 bin 800 konutu biz MHP`liler yaptı. MHP`liler rüştünü ispat etmiştir. AKP, bu dönem yandaşlarını zengin etti. Şimdi de sıra İSU`yu satmaya geldi. Bunlardan hesap sormak MHP`nin görevidir. Bugün eğer çok çalışmazsak sandıkta kalırız. O nedenle şimdiden çok çalışmalıyız. O zaman da devletin başına inşallah ‘Devlet` gelecektir. Türk milletinin gönlünde taht kuramız lazım” dedi. Konuşmaların ardından MHP`ye yeni üye olan 40 kişiye rozetleri tek tek takıldı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ