KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Meclisin tatili sona eriyor
 Meclisin tatili sona eriyor
Siyaset
30 Eylül 2010 Perşembe 12:56
  • 1132
  • 0

Meclisin tatili sona eriyor

TBMM yarın 5. yasama yılına başlayacak.TBMM Genel Kurulu, 23 Temmuzda verdiği aradan 69 gün sonra yarın saat 15.00'de özel gündemle toplanacak.
TBMM 23 Temmuz'da verdiği aranın ardından yarın yeniden çalışmalarına başlayacak. Yeni yasama yılının başlaması nedeniyle TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Meclis bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek törene katılacak ve Anıta çelenk koyacak.
 
Meclis Genel Kurulu ise saat 15.00'de özel gündemle toplanacak. Genel Kurul'da TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin yeni yasama yılı nedeniyle açılış konuşması yapacak. Şahin'in konuşmasının ardından da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül milletvekillerine hitap edecek. Genel Kurul'da yapılacak konuşmaların ardından Şahin, Meclis'in yeni yasama yılına başlaması nedeniyle, akşam saat 19.00'da resepsiyon verecek.
 
TBMM'nin 5'nci yasama yılının ilk gününde AKP, CHP ve BDP'nin Meclis gurup toplantılarını yapmaları bekleniyor. Grup toplantılarında grup başkanvekillikleri, grup yönetim kurulu üyelikleri, grup denetçilerini belirlemek üzere seçim yapacak.
 
 
Bahçeli ani harabelerinde cuma namazı kılacak
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise TBMM'nin 5'nci yasama yılının ilk gününde 40 il başkanı ile Ani Harabelerindeki Büyük Katedral olarak bilinen Fethiye Camisinde Cuma namazı kılacak. TBMM'nin özel gündemle Genel Kurul toplantısına katılmayacak olan Bahçeli, akşam verilen resepsiyona da katılmayacak.
 
 
Gündem yoğun olacak
 
TBMM'nin 5. yasama yılında yoğun bir gündem bekliyor. İlk olarak 17 Ekim'de sunulacak olan 2011 mali yılı bütçesini görüşecek olan TBMM, 12 Eylül'deki referandumda kabul edilen anayasa değişikliğinin ardından uyum yasaları için de mesai yapacak. Meclis, 17 Ekim'de sona erecek olan sınır ötesi operasyon yetki tezkeresini de öncelikli olarak görüşecek.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ