KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
MHP’liler Ankara’da
 MHP’liler Ankara’da
Siyaset
03 Kasım 2012 Cumartesi 21:12
  • 1393
  • 1

MHP’liler Ankara’da

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Büyük Kurultayı öncesinde Kocaelili partililer adeta Ankara'ya çıkarma yaptı. İlçe başkanlarının da bir gün önce gittiği genel merkezin önünde partililer kurultay öncesinde bekledi

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN...

MHP`nin Ankara Arena Stadında bin 246 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kurultay öncesinde MHP`liler büyük bir heyecan yaşadı. Kongrede Bahçeli ve Aydın dışında İzmir İl eski Başkanı Müsavat Dervişoğlu, eski Yozgat Milletvekili Mesut Türker, eski Milletvekili Ahmet Çakar, eski İstanbul Ülkü Ocakları Derneği Başkanı Levent Temiz, eski Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi İsmail Hakkı Kürkçü, MHP'den ihraç edilen, mahkeme kararıyla yeniden dönen Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, eski Kayseri Milletvekili Seyfi Şahin ve Muğla milletvekili aday adayı Nuran Karakan da adaylık yarışına girecek. 
 
GENEL MERKEZİ SÜSLEDİLER
MHP il Başkanı Aydın Ünlü, İzmit ilçe başkanı Kaan Dilmen ve bazı partililer öğlen saatlerinde Ankara`ya hareket etti. Sadece kurultayın konuşulduğu seyahatte herkes kurultayı Devlet Bahçeli`nin kazanacağını ifade etti. Aydın Ünlü ve ekibi ilk olarak MHP Genel Merkezine geldi. MHP Genel merkezi Türk bayrağı ve Üç hilal bayrakları ile süslenirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`nin fotoğrafının bulunduğu Türk Milleti Sensiz Asla yazılı afiş asıldı. Çok sayıda partili ise adeta genel merkeze akın etti. 
 
İLÇE BAŞKANLARI DA GELDİ
Partilileri genel merkez kapısının önünde MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan karşıladı. Partililerle tek tek tokalaşan ve selamlaşan Türkan, bir müddet sonra genel merkezden ayrıldı. Genel merkezin önünde çadırlarda kurulurken, genel merkezdeki ışıklar ise sabahın erken saatlerine kadar hiç sönmedi. Genel merkez binasının önüne ilk olarak üst kurul delegelerinden olan Sedat Arı ile Derince ilçe başkanı Emin Şimşek geldi. 
 
TALHA KÖS DE GELDİ
Partililer ayaküstü sohbet ederken partiye yeni katılan Talha Kös de genel merkez önüne geldi. Yine genel merkezin önüne Karamürsel eski ilçe başkanı ve üst kurul delegesi olan Rıza Tevfik Erdoğan da partililerin yanına geldi. Darıca ilçe başkanı Erkan Azeri ise birçok partili ile birlikte genel merkezin önüne geldi. Darıca ilçe başkanı Erkan Azeri ile il yöneticisi Hamza Güloğlu genel sekreter yardımcısı Abbas Bozyel`in odasına çıktı.
 
SANCAKLI DA ORADAYDI
Abbas Bozyel`in odasında ise partililere büyük bir sürprizle karşılaştı. Kocaelispor`da uzun yıllar kaptanlık yapan Saffet Sancaklı da bulunuyordu. Kocaelili partileri karşısında gören Saffet Sancaklı hasret giderken, partililer ayak üstü siyasetin dışında sohbet ettiler. Bozyel, Sancaklı ile Darıca ilçe başkanı Erkan Azeri`nin samimiyetleri gözlerden kaçmadı. Partilileri Bozyel kapıya kadar kendisi ağırladı. 
 
SANCAKLI FIKRA ANLATTI
Ayak üstü Kocaelili partilerle konuşan genel sekreter yardımcısı ile partililere Sancaklı fıkra anlattı. Sancaklı “Kocaelili bir vatandaş Aladdin`in sihirli lambasını bulur. İçinden çıkan cin ‘sen beni kurtardın, benden iki dilek dile` der. Bunu üzerine adam 10 katlı otoyol yap trfaik sorunu çözülsün der. Cin ikinci dileğini sorduğunda ise adam “Kocaelispor'u şampiyon yap” der. Bunu üzerine cin ilk dileğin neydi diye sorar” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ