KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Seçim startını 1 Ekim’de vereceğiz
 Seçim startını 1 Ekim’de vereceğiz
Siyaset
26 Eylül 2010 Pazar 16:59
  • 2006
  • 24

Seçim startını 1 Ekim’de vereceğiz

Ankara’daki il başkanları toplantısına katılan Çavdar, seçim startını 1 Ekim günü Kars’ta bulunan Fetih Cami’nde kılınacak cuma namazı sonrası başlatacaklarını söyledi

Referandum değerlendirmesi için 81 il başkanını Ankara`ya çağıran MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1 Ekim günü genel seçim çalışmalarını başlatma kararı aldı. Toplantıya katılan il başkanı Ruhi Çavdar, alınan bu karardan sonra gazetemize yaptığı açıklamada, Kocaeli`de örneği görülmeyen bir çalışma yöntemi başlatacaklarını söyledi. Çavdar, “Referandum sürecinde ve sonrasında partimizin tavanı ve tabanıyla uğraşanları, bizi ayrışmaya, yok etmeye ve tasfiye etmeye çalışan zihniyetlere genel seçimlerde tokat gibi bir cevap vereceğiz. Genel seçimler için 1 Ekim günü startımızı vereceğiz. Bütün teşkilatımız buna hazır” dedi.
 
 

BAŞARILI OLDUK

MHP`nin referandum sürecinde üzerine düşeni yaptığını söyleyen Çavdar, “MHP olarak başarılı olduk. Referandum sürecinde partimizin tavan ve tabanıyla ilgili ortaya konulan söylentiler bizi psikolojik olarak yapımızı asla rahatsız etmedi. MHP camiası olarak yolumuza dimdik devam ediyoruz. Referandumda alınan 15 milyon oyun karşılığı olan yüzde 42`lik oyla bu ülkenin bölünmesine asla izin vermeyeceğiz. Milli ve manevi hassasiyetlerimiz var. Bu ülkenin rejimi ve yapı taşlarıyla oynamaya kalkanların, bölünmeye dönük çaba içinde bulunanlara asla müsaade edilmeyecektir” diye konuştu.
 
 

SON SEÇİM OLACAK

1 Ekim`de seçim startını Türklerin Anadolu`ya girdikten sonra ilk namazı kıldıkları Kars`ta bulunan fetih Cami`nde kılınacak Cuma namazı sonrası başlatacaklarını söyleyen Çavdar, “1 Ekim Cuma günü Kars`ta olacağız. Cuma namazından sonra seçim startımızı Türkler`in ilk namazı kıldığı Fetih Camii'nde başlatacağız. Bu son seçim olacak. Bu seçimde eğer AKP`yi yenemezsek geleceğimiz, rejimimiz tehlikeye girer ve bu ülkenin değerleri harcanacaktır” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ