KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Üye karmaşası Körfez’e de sıçradı
 Üye karmaşası Körfez’e de sıçradı
Siyaset
23 Kasım 2012 Cuma 10:34
  • 1406
  • 8

Üye karmaşası Körfez’e de sıçradı

Son günlerde yaşanan parti üyeliği karmaşası Körfez’e de sıçradı. Cumhuriyet Halk Partisi Körfez ilçe teşkilatının 146 üyesinin aynı zaman AKP’nin de üyesi olduğu ortaya çıktı
Son zamanlarda siyasi partilerde yaşanan üye karmaşası Körfez`de ki partilere de sıçradı. Yine CHP ve AKP`yi karşı karşıya getiren üye karmaşasında CHP`ye kayıtlı 146 üyenin yaklaşık 140`ı aynı zaman AKP ve kalanlarının da diğer partilere de üye olduğu ortaya çıktı. CHP Körfez ilçe başkanı Mehmet Miroğlu`nun tespit ettiği üye karmaşasında CHP teşkilatı AKP Körfez ilçe teşkilatını savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken, üye listeleri parti binasında asılarak üyelerin bilgilerini kontrol etmesi sağlanıyor.
 
AKP ÜYELERİMİZİ ÇALDI
Üye karmaşası hakkında AKP`yi suçlayan CHP Körfez ilçe başkanı Mehmet Miroğlu yaptığı açıklamada; “AKP Körfez ilçe teşkilatı bizim üyelerimizi çalıyor. TC numaralarını bulduğu kişileri kendine üye yaparak, üye sayıları üzerinden reklam yapıyorlar. Vatandaşın AKP`ye üye olduğundan haberi bile yok. Özellikle seçim zamanı yapılan bu üye çalışmalarının nasıl yapıldığı da şimdi açıkça görülüyor. Partilere üye olmak resmi bir iştir. İmza dâhil bazı bilgiler gerekir. Ancak AKP TC numarasını bulduğu vatandaşı kendine üye yazmış. Bizim bazı il başkanlarımız bile AKP üyesi çıkıyor. Bunun adı sahtekârlıktır. Bizler bunu hukuki yollardan halledeceğiz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ