KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
3-5 şirket Körfez’i yağmalıyor
3-5 şirket Körfez’i yağmalıyor
Siyaset
16 Aralık 2012 Pazar 11:18
  • 1909
  • 11

3-5 şirket Körfez’i yağmalıyor

SP Körfez İlçe Teşkilatı’nın aylık divan toplantısında konuşan ilçe başkanı Recep Sarıdoğan, “3-5 şirket Körfez’i yağmalıyor” dedi
Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, aylık divan toplantısında yine belediye ve iktidar yöneticilerine eleştiri yağdırdı. İlçe binasında yapılan toplantıya; Körfez sorumlusu ve aynı zamanda il yöneticisi olan Ünal Aktaş, Çayırova ilçe başkanı İlhami Bayrak, Körfez ilçe yönetimi ve mahalle başkanları katıldı. Toplantının açılışında konuşan ilçe başkanı Sarıdoğan, teşkilatlarının canla başla halkın menfaatleri için çalıştığını söyledi. 
 
NEMALANIYORLAR MI?
Sözlerine iktidara ve belediyeye yönelik eleştirilerle devam eden Sarıdoğan, “İktidar yöneticilerinin yaptığı hataların aynısı yerelde yapılıyor. Körfez`in 3-5 şirket tarafından yağma edilmesine göz yumuluyor. Milletvekilleri bu yağmaya nasıl müsaade ediyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Acaba belediye başkanı ve meclis üyeleri bu yağmadan nemalanıyor mu da olanlara müsaade ediyor” dedi.
 
RESMEN İHANET
Sözlerini sürdüren Sarıdoğan, “Çamlıtepe Mahallesi ile Yavuz Sultan Selim Mahallesi`nin ortasında, özellikle Körfez Devlet Hastanesi`nin karşısında asfalt üretimi yapan bir firmaya müsaade edilmesi resmen mahalleliye ve hastalara ihanettir” açıklamasında bulundu. Daha sonra kürsüye gelen konuk Çayırova ilçe başkanı İlhami Bayrak, “Teşkilatlarımızın feryadına milletimiz kulak vermeil. Ülkemiz iyi yönetilmiyor” ifadelerini kullandı. 
 
KILIF UYDURUYORLAR
Konuşmasına Çayırova`da yaşananları anlatarak devam eden Bayrak, “Çayırova`da meclis üyesi olmamız hasebiyle 45 milyonun yağmalanmasına engel olduk. 7,2 milyon olması gereken çöp ihalesi 15 milyona sessiz sedasız verilmeye çalışılıyordu. Bununla beraber sözde esnafa hizmet adı altında yapacakları semt pazarı için bir şirketin ruhsatsız binasına kılıf uydurarak ruhsat vermeye çalıştılar. Bizler, binanın katlarının yüksek fiyatlara satılarak 30-35 milyon haksız kazanç sağlanmasına engel olduk” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ