KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
777 milyon TL heba edildi
777 milyon TL heba edildi
Siyaset
15 Aralık 2010 Çarşamba 14:49
  • 1538
  • 1

777 milyon TL heba edildi

Büyükşehir’in ‘777 milyon TL çevre ve trafik yatırımı yaptık’ reklamlarına açıklık getiren Fahri Örengül, “Sorunlar çözülmedi, 777 milyon TL heba edildi” dedi

Büyükşehir Belediyesi`nin 777 milyon TL çevre ve trafik yatırımı yapıp, sorunları çözdüğünü iddia eden reklamları ve açıklamaları hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül, Büyükşehir`in sorunuları çözmeden 6 yılda 777 milyon TL`yi heba ettiğini ileri sürdü. Örengül, “Bu kadar yatırım yaptıkları doğrudur. Malesef bu kadar ciddi, para hatalı yatırımlara aktarılmıştır. 777 milyon TL heba edilmiştir” dedi.


ZAMANINDA YAPMADILAR
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu`nun ‘5 yıl sonra bugün` kitapçığından örnekler vererek açıklamalarda bulunan Örengül, şunları kaydetti: “Kitapçıkta trafik sorunu için monoray, raybüs gibi halka tahaahütler vardı. Şimdi bunlardan vazgeçerek bizim yıllardır söylediğimiz metroyla ulaşımı çözeceklerini dile getiriyorlar. 6 yıldır iktidardalar, metroya zamanında başlansaydı bu parayla ulaşım sorunları büyük oranda çözülürdü. Hala ulaşım master planı yapmaya çalışıyorlar.


13 TRİLYON AKTARMIŞLAR

Oysa 2007 yılında bu konuyu Yüksel Proje isimli firmaya 13 trilyon TL üzerinde para aktararak yaptırdıkları söyleniyor. Kamu ihale kurulunda buna ilişkin belgeler var. 777 milyon harcamalarına rağmen hala şehir içi trafik sorununu çözemediler. Musanpark`a teslim oldular. Çevre konusunda yeşillendirme yaptıkları doğrudur. Ancak bu konuda ihale yolsuzluğu nedeniyle Büyükşehir yetkilileri yargılanmaktadır. OSB`leri, limanları ve işletmeleri ciddi şekilde denetlemiyorlar.
 

ACEMİ ELLER YÖNETİYOR
Kocaeli maalesef kanser kenti haline geldi. Cesaretleri varsa çevreyi akredetif yani bağımsız kuruluşlara inceletsinler. O zaman sorunları görelim. Ama denetletmek istemiyorlar. Büyükşehir Belediyesi acemi ellerle yönetiliyor. Büyük kaynaklar, hatalı yatırımlarla heba ediliyor. Seçim beyannamesi belediyenin tahaahüdüdür. Bizler sonuna kadar halk adına denetlemeye devam edeceğiz. Gerçek hakem her zaman halktır.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ