KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
909 üyemiz başka partilerde çıktı
909 üyemiz başka partilerde çıktı
Siyaset
20 Kasım 2012 Salı 11:10
  • 1853
  • 10

909 üyemiz başka partilerde çıktı

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, 909 kişinin hem CHP’de, hem de başka partilerde üye olduğunun belirlendiğini iddia etti

CHP İzmit İlçe Örgütü`nün olağan toplantısı ilçe binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Selman Yıldırım, 909 üyelerinin başka partilerde de üye olarak gözüktüğünü açıkladı. Yıldırım, “Cumhuriyet savcılığından bizlere gönderilen listede 909 üyemizin başka partilerde de üyelikleri olduğu ortaya çıktı. Ancak bu sayının yüzde 70`inin bundan haberi yok” dedi. 

 
ÜYELİKLERİ DÜŞÜRÜLDÜ 
Yıldırım süreçle ilgili olarak, “Bu nedenle üyelerin iletişim bilgilerini güncellemeye başladık. Kendileriyle görüşüyoruz. Birçok kişinin bu üyeliklerden haberi yok. En çok Tavşantepe Mahallesi`nde 145 kişi görünüyor. Bu kişilerle iletişime geçiyoruz. Özellikle bu üyeler AKP`de gözüküyor. Bunun yanı sıra birkaç kişi MHP`de ve diğer siyasi partilerde gözüküyor. Bu şekildeki üyelikler iki partiden de düşürüldü” diye konuştu. 
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ 
Suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen Yıldırım, “Bize bizzat 100`ün üzerinde diğer siyasi partilerden noter aracılığıyla istifalarını sunanlar oldu. Şimdi üyelerimiz tekrardan bizlere gelerek üyeliklerini aktifleştiriyorlar. Biz bununla ilgili liste açıklayacağız ve genel merkezimize göndereceğiz. Bununla ilgili olarak incelemelerimizi tamamlayarak suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü bu ciddi bir suç” şeklinde konuştu. 
 
SADECE ÜÇÜ ÜYEMİZDİ 
Sözlerine devam eden Yıldırım, “AKP`li yöneticilerin kotası var. Bu kişiler kotayı doldurmak için vatandaşların gittikleri kurslardan yada başka yerlerden kimlik bilgilerine ulaşarak bu üyelikleri sahte imzayla düzenliyorlar. Bu siyasette ahlaki değil, siyaseti basit bir noktaya indiriyor. Mesela Şirintepe`de yaptıkları üyelerden sadece Reyhan-Aykut Sunar ile Ali Çelik bizim üyemizdi. Diğerleri bizim üyemiz değil” dedi. 
 
ISPATLASINLAR İSTİFA EDERİM 
Yıldırım, “Eğer Şirintepe`de yaptıkları katılım törenlerinde bir kişi bile ilçe delegesi yada il delegesi olsun ben ilçe başkanlığından istifa ederim. Ama böyle bir şey yok. Bu kentin bir sürü sorunları varken ilçe başkanı sürekli olarak bizlere cevap veriyor. Bizim peşimize takılmış, peşimizden geliyor. Benim bundan memnun olmam gerekirken bu durumdan mutsuzum. Çünkü kentin çözülmeyi bekleyen çok sorunu var” diye konuştu. 
 
3-4 ÜYEYİ AÇIKLIYORLAR 
AKP`nin 3-4 CHP`liyi üye yapmalarını eleştiren Yıldırım, “Kent Konut`tan ev alanlar sıkıntılı bir sürece girebilirler. Çünkü Kent Konut batmaya doğru gidiyor. Oysa vatandaşlar oraya bütün her şeylerini bağladılar. Kent Konut`un ilerisi gözükmüyor. Bu gibi sorunlar dururken onlar 3-4 CHP`liyi kendilerine üye yaptıklarını açıklıyorlar. Bu davranışları kendilerine yakıştıramıyorum” şeklinde konuştu. 
 
YÜZDE 70 ARTTIRACAĞIM 
Son olarak Yıldırım, “Ben geldiğimde üye sayımız yaklaşık 8 bin civarlarında iken şuan ise 10 bine yaklaştı. Bizlerden daha çok üye katılım törenleri yapmamızı istiyorlar ama biz bunu yapmıyoruz. Hatta AKP`den de bize geçecekler var. Biz bu törenleri toplu olarak yapmayı düşünüyoruz. Kendi dönemimde üye sayısını yüzde 70 arttırmayı düşünüyorum. Mesela Yeşilova Mahallesi`nde 100 genç bize üye olmak istiyor” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ