KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Abdüllatif Şener'in yeni adresi belli gibi...
Abdüllatif Şener'in yeni adresi belli gibi...
Siyaset
11 Ekim 2012 Perşembe 09:57
  • 4251
  • 12

Abdüllatif Şener'in yeni adresi belli gibi...

AKP'den ayrılarak Türkiye Partisi'ni kuran, ancak siyasi arenada arzu ettiği karşılığı bulamayan eski bakan Abdüllatif Şener, Saadet Partisi yolunda.

Şener, Saadet Partisi'nde siyasete dönüş sinyali verdi.

AKP'de maliye bakanlığı ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan, AKP'den ayrıldıktan sonra Türkiye Partisi'ni kuran, ancak istediği hedefe ulaşamayınca partiyi kapatmak durumunda kalan Abdüllatif Şener'in Saadet Parti'sine geçeceği iddia ediliyor.
Şener, Çayırova ziyareti sırasında da Saadet Partisi'ne katılacağının ilk sinyallerini verdi. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak da Abdullatif Şener'in Saadet Partisi`ne geçeceğini doğruladı.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç ve İlhami Bayrak ile birlikte yemek yiyen Abdüllatif Şener, daha sonra yanındakilerle birlikte Saadet Partisi ilçe binasına geçti.
Burada gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Abdüllatif Şener, Saadet Partisi`ne geri döneceğinin sinyallerini verdi. 
Türkiye Partisi`ni kapattığını ve şu sıralar siyaset yapmadığını söyleyen Şener, "Türkiye'nin içinde bulunduğu anti-demokratik ortam bizi siyaset yapamaz hale getirdi. Açıkçası maddi sorunlar da yaşadık. Dolaysıyla partiyi kapattık." şeklinde konuştu.
Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak'ın Abdüllatif Şener'e ‘sayın bakanım` diye hitap etmesi de dikkat çekti. 
Abdüllatif Şener'in Saadet Partisi`ne geçip geçmeyeceği konusunda konuşan Bayrak; "Kendisi milli görüşlü değerli bir siyasetçidir. Milli görüş çatısı altında bakanlık yapmıştır. Saadet Partisi`ne geçmesi bize güç katacaktır " dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ