KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Açılım, Türkiye’yi bitirme çabasıdır
Açılım, Türkiye’yi bitirme çabasıdır
Siyaset
26 Ekim 2009 Pazartesi 14:32
  • 558
  • 0

Açılım, Türkiye’yi bitirme çabasıdır

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin “AKP'nin açılımı Türkiye'yi bitirme açılımıdır” diyerek, son yaşanan gelişmelere büyük tepki gösterdi

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İşçi Partisi İl Başkanı Fahrettin Uzuner, il yöneticisi Seycan Günday ve İşçi Partisi Kartepe İlçe Başkanı Hatice Alp, TEKSİF Toplantı Salonu`nda bir basın toplantısı düzenledi. Gültekin yaptığı açıklamada AKP'yi ağır bir şekilde eleştirerek, AKP'nin yaptığı açılımın Türkiye'yi bitirme açılımı olduğunu söyledi.
 

İÇERİĞİ BELLİ DEĞİL
AKP`yi sert bir dille eleştiren Gültekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP iktidarı 2009 yılı başından bu yana açılım adı altında Avrupa'dan ve Atlantik ötesinden önüne konulan politikaları uyguluyor. Kürt açılımı, Ermeni açılımı, Kıbrıs açılımı, Alevi açılımı. AKP bu açılımları telaffuz etmekte ama içeriğinin neler olduğunu milletten gizliyor.
 

SİLAHLI TERÖR
Çünkü başbakanın deyişiyle AKP, hazmettire, hazmettire taktiğini uygulamaktadır. Ama 19 Ekim gününden bu yana ülkemizde yaşananlar, AKP'nin açılım adı altında Türkiye'yi nasıl bir felakete sürüklediğini gözler önüne sermektedir.  Tam bir haftadır milletimiz derin bir kaygı içerisinde. Barış adı altında silahlı teröre boyun eğilmekte, bağımsız yargı ayaklar altına alınmakta, yasalar açıkça çiğnenmektedir.
 

ETNİK AYRIŞMA
Güneydoğudaki halkımız batı destekli silahlı bölücülüğün etki alanına terk edilmektedir. Türkiye'de etnik ayrışma derinleşmekte, millet bilinci bulunmakta ve iç çatışma ortamı olgunlaşmaktadır. İşte bu koşullar emperyalistlerin bölge planlarını ve Türkiye'ye ilişkin emellerini gerçekleştirmeleri için bekledikleri fırsatı yaratmaktadır. Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan Ermeni sorunu ile ilgili olarak tarihi bir fırsat yakaladıklarını söylüyorlardı.
 

TARİHİ FIRSATMIŞ!
Onların tarihi fırsattan neyi kastettikleri artık belli oldu. Kardeş Azerbaycan ile olan ilişkilerimiz bozuldu. Ermenistan, Karabağ başta olmak üzere işgal ettiği Azeri topraklarından çekilmediği halde, Türkiye sınırları açacağını taahhüt etmiştir. Ermenistan 1921 Kars Antlaşması`nı tanımadığını dünya kamuoyuna ilan etmiştir. Bu söylediklerim Ermeni açılımının bugünden belli olan sonuçlarıdır.”
 Onur ÇELİK

 

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ