KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de seri sergi açılışı
Kartepe’de seri sergi açılışı
Güncel
24 Haziran 2010 Perşembe 15:14
  • 1549
  • 0

Kartepe’de seri sergi açılışı

Kartepe Belediyesi ve ilçe halk eğitim merkezinin iş birliğiyle düzenlenen kursların yıl sonu sergileri ve belge törenleri seri şekilde açıldı

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenelenen kurslarda yıl sonu sergileri ve belge törenlerine Atakent Mahallesi, Arslanbey Merkez ve Suadiye Kurs Merkezleri'nde devam edildi. Sergi açılışlarında Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Halk Eğitim Müdürü Sadık İskender, belediye meclis üyeleri Tacettin Akyol, Şeref Şengül, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri ve kooperatif başkanları ile bölge halkı hazır bulundu.
 

SERİ ŞEKİLDE AÇILDI
Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı`nın gösterileriyle renklenen törenler hava muhalefeti nedeniyle seri şekilde gerçekleştirildi. Yıl sonu sergi açlışı ve belge törenlerinin ilki Arslanbey Atakent Mahallesi Kurs Merkezi'nde yapıldı. İnci Sancar nezaretinde mefruşat kursunda eğitim alan Atakentli 23 bayan el emeklerini beğeniye sundu. Arslanbey Merkez Kurs binasındaki ikinci kursta ise Reyhan Kabataş eğitmenliğinde 13 kursiyerin mefruşat branşında yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilendi. Suadiye Kurs binasındaki törende ise Nagihan Bakır öncülüğünde 50 bayan kurdale nakışı ve pul boncuk branşında hazırladıkları eserleri sundu.
 

EĞİTİM SEVİYESİ YÜKSELDİ
Sergi açılışları ve belge törenlerinde ilçe halk eğitim müdürü Sadık İskender kurumunun faaliyetleri hakkında bilgi verirken, bölge halkının istekli olması durumunda her türlü kursu ilçe genelinde açabileceklerini ifade etti. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, halk eğitim işbirliğinde açılan kurslarla eğitim seviyesinin yükseltildiğine dikkat çekti. Protokol konuşmalarının ardından kursiyerlere belgeleri takdim edildi. Açılış kurdelelerini kesen protokol üyeleri sergileri gezerek, ürünleri inceledi ve kursiyerleri tebrik etti.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
kolaya kaçmış
Yazan: manavis

bu manavlarda hemen herşeyi allaha havale ediyorlar sen üstüne düşen vazifeni yaptınmı kocaelinin yarısı manav ak parti listelerinde bir tane manav aday yok manavların şeçme hakkı var ama seçilme hakkı yok diyenler haklı demekki.hakkınızı arayın bütün yollara başvurun ondan sonra allaha havale edin.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ