Kocaeli Zirve
Aday gösterilmeyince Allah’a havale edip siyasetten çekildi
Aday gösterilmeyince Allah’a havale edip siyasetten çekildi
Siyaset
Gizem Ulutaş
22 Mayıs 2018 Salı 10:39
  • 7216
  • 1

Aday gösterilmeyince Allah’a havale edip siyasetten çekildi

AKP’den 1 Kasım 2015 seçimlerinde 11’inci sıradan milletvekili adayı olan Şener İnce, geçtiğimiz ay AKP binasına giderek yeniden adaylık başvurusunu yaptı. İnce dün açıklanan aday listelerinde adını bulamadı. Bunun üzerine "Allah'a havale ederek" siyasetten çekilme kararı aldı

AKP’den 1 Kasım 2015 seçimlerinde 11’inci sıradan milletvekili adayı olan Şener İnce, geçtiğimiz ay AKP binasına giderek yeniden adaylık başvurusu yapmıştı. İnce kendi şahsına özel, Çadır Restoran’da tanıtım programı düzenledi. Çok heyecanlı ve ümitli olan İnce, dün açıklanan AKP aday listesinde kendine yer bulamadı. Duruma çok üzülen İnce sosyal medya hesabından “Allah’a havale ederek” siyasetten geri çekildiğini duyurdu.

 

İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ben başımı taşın altına koymaya hazırım.” Dedi. Ayrıca İnce “Kentin öz evlatlarının hiçe sayılmasını vicdanıma kabul ettiremediğin için, siyasi hesapları davanın önüne geçenleri Allah’a havale ederek, bu gün itibarıyla Aktif siyasetten çekiliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İşte İnce’nin sosyal medya üzerinden paylaştığı metin

“1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde Dava şuuruyla Millete hizmetkâr olmaya talip olduk. Nasip değilmiş. Allah yarın sorarsa sizde şahitsiniz ki, ben başımı taşın altına koymaya hazır olduğumu gösterdim. Rabbime vereceğim cevabım vicdanımın rahatlığıdır. O’ndan başkasına boyun eğmemeye yemin ettim. Şimdi de Onun taktirine boyun eğmek düşer.

Şahsıma teveccüh gösteren yukarıda saymaya çalıştığım tüm İnsanlardan Özür dileyerek, Kentin öz evlatlarının hiçe sayılmasını vicdanıma kabul ettiremediğin için, Siyasi hesapları davanın önüne geçenleri Allah’a havale ederek, bu gün itibarıyla Aktif siyasetten çekildiğimi, Dava, Millet ve Ümmet mücadelemi asla nefsime değişmeyeceğim için de, Devletin Bekası, Milletin selameti, Ümmetin dirilişi adına Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimden asla geri durmayacağımı beyan eder, Tüm hemşerilerimi hürmet ve muhabbetle selamlarım.

Rabbimin nazarındaki ve sizlerin gönlündeki yerim bütün makamların üstündedir.

Tour İslambol Şirketim’in ve kalbimin kapıları hepinize sonsuza kadar açıktır.

Dua eder, dua beklerim

24 Haziran seçimlerinin Devletimiz-Milletimiz ve Ümmetin başını eğdirmeyecek bir neticeyle sonuçlanmasını Yüce Rabbimden dilerim.

Allah Yar ve yardımcımız olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
kolaya kaçmış
Yazan: manavis

bu manavlarda hemen herşeyi allaha havale ediyorlar sen üstüne düşen vazifeni yaptınmı kocaelinin yarısı manav ak parti listelerinde bir tane manav aday yok manavların şeçme hakkı var ama seçilme hakkı yok diyenler haklı demekki.hakkınızı arayın bütün yollara başvurun ondan sonra allaha havale edin.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ