KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Ağaryılmaz, parti kapatmayı savundu
Ağaryılmaz, parti kapatmayı savundu
Siyaset
17 Aralık 2009 Perşembe 08:38
  • 1017
  • 7

Ağaryılmaz, parti kapatmayı savundu

TDH İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, DTP’nin kapatılması ile Türk demokrasisinin yara almadığını iddia ederek, ‘başka şeylere hizmet’ ederse kapatılması gerektiğini söyledi

Türkiye Değişim Hareketi(TDH) İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, “DTP`nin kapatılmasıyla Türk demokrasisinin yara aldığını düşünmüyorum. Demokrasi aslında ülkemizde yerli yerine oturmuş değil. Herkes demokrasiyi kendi aklına geleni, kendi özgürlüklerini yaşayacağı bir rejim olarak görüyor oysa demokrasinin de sınırları var. Demokrasi, çoğunluğun azınlığa hoşgörüsü, azınlığında çoğunluğa saygısıdır. Herkesin kendi düşündüğünü, kendi yaptıklarını hayata geçirdiği bir sistem değildir” diyerek Anayasaya uygun hareket edilmesi gerektiğini belirtti.
 

KABUL GÖREMEZDİ
Partilerin kapatılmasını anlamlı bulmadıklarını ancak başka amaçlara hizmet ederlerse kapatılması gerektiğini vurgulayan Ağaryılmaz şunları kaydetti; “Demokrasi ile yönetilen cumhuriyet rejiminin içinde parlamenter sistemin gereği partiler var. Anayasanın partiler için öngördüğü bir tarifi var. Bu ülkenin birliği ve bütünlüğü içerisinde sorumluluk alması gereken partiler başka amaçlara hizmet ederse tabi ki de gözden geçirilmelidir. Demokratik Toplum Partisi son zamanlarda ‘teröristlerin yanındayız` imajı veriyordu. Daha sonra kesin ve net söylevleri oldu. Dağdan inerken teröristleri karşılamaları, terörist başıyla ilgili söylevleri kesinlikle kabul görecek şeyler değildi.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ