KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Aferin size çocuklar!
Aferin size çocuklar!
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:03
  • 2144
  • 0

Aferin size çocuklar!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde görev alan çocuklar birbirinden güzel gösterilere imza attı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. Aylardır bugüne hazırlanan minikler İsmetpaşa Stadyumu`nda muhteşem bir görsel şova imza attı. Gerek saha içinde gerekse tribünlerde görev yapan binlerce çocuk, büyük bir coşkuyla gösterilerini sahnelerken sık sık alkış aldı.
 

STADYUM DOLDU
Törenlere CHP`li milletvekili Hikmet Erenkaya`nın dışında hiçbir milletvekilinin katılmaması dikkat çekerken, havanın da güzel olmasını fırsat bilen halk adeta stadyuma akın etti. Bu kentin vekilleri çocukları bu en önemli günde yalnız bıraktı, ancak stadyumu dolduran binlerce kişi onların coşkusuna ortak oldu. Yaklaşık 13 bin kişinin katıldığı kutlamalarda kent protokolü hazır bulundu. Protokolde CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya dışında hiçbir milletvekilinin olmaması dikkat çekti. Hikmet Erenkaya da törenin yarısında stadyuma geldi. TBMM`de görüşülen Anayasa taslağı değişikli nedeniyle AKP Genel Merkezi`nin kendi milletvekillerine il dışına çıkma yasağı getirdiği, bu nedenle AKP`li milletvekillerinin törenlere katılmadığı öğrenildi. AKP`li milletvekilleri 10 Kasım Atatürk`ü anma törenlerine de benzer bir gerekçeyle katılmamıştı.
 

Törenden fotoğraflar için TIKLAYIN


KİMLER VARDI?

İsmet Paşa Stadyumu`nda gerçekleştirilen kutlamalarda, 28 okuldan 2 bin 790 öğrenci ve 41 ülkeden gelen 1000`e yakın yabancı öğrenci görev aldı. Törene Vali Gökhan Sözer, Vali Yardımcıları Ali Sözen, Mustafa Ünlüsoy, Musa Ulusoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgenal Selahattin Uğurlu, CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya, Derince İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Başsavcı Fatih Özdemir, Adalet Komisyon Başkan Vekili Ferhan Arıkan, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, İl Gençlik ve Spor Müdürü Kenan Malkoç, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

PROTOKOL HALKI SELAMLADI
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören, il protokolünün araçla tören geçişi yaparak, halkı selamlamasıyla devam etti. Törende açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli yaptı. İspirli, şunları söyledi: “Bugün milletimizin egemenliğine kavuştuğu, milli iradenin temsilcisi TBMM`nin kurulduğu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nın 90. yıldönümünü kutluyoruz. TBMM bizim hak ve özgürlüklerimizi koruyan, geliştiren irademizin temsil edildiği kutsal bir kurumdur. Biliniz ki bayrağını, vatanını, ailesini ve arkadaşlarını çok seven siz sevgili çocukları, mutlu bir bir gelecek, bilimde teknolojide çağı yakalamış, hatta çağın üstünde yer alacak bir Türkiye bekliyor.”
 

3 BİN ÖĞRENCİ GÖREV ALDI
Törende günün anlam ve önemine yönelik şiirler ile andımız okundu. İl Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Hayati Aydın`ın koordinesinde gerçekleşen törenin sunumunu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Keskin yaptı. Makedonyalı öğrencilerin de gösteri yaptığı törende, diğer yabancı öğrenciler ise sadece resmi tören geçişinde yer aldı. Tören gösterilerinde 5 farklı grup halinde yabancı öğrencilerle birlikte toplam 2 bin 600 öğrenci saha gösterilerinde görev alırken, bin 190 öğrenci ise fon grubunda yer aldı. Atatürk portresi ve Türk bayrağının açıldığı tören final gösterisiyle son buldu. Daha sonra il protokolü öğrenciler ve tören tertip komitesiyle toplu fotoğraf çektirdi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ