Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI
Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:35
  • 726
  • 0

Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI

ADD İzmit Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu Eğitim İş Sendikası Şubesi Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre de 180 üyeden sadece 80’i oy kullanma hakkına sahip oldu.

Tek aday olan Ahmet Kavaz yeniden başkan seçildiği kongrede konuşma yaptı: “Hızla değişen ülke gündemine dair Atatürkçü Düşünce Derneğinin tavrı ve düşüncesi kamuoyuna yansıtılmalıdır. Dünyamız yeni bir emperyalist paylaşım savaşına doğru sürüklenmektedir. Bu ihanetleri iyi analiz etmeliyiz. İhanete karşı duyarlılığımızı kaybetmemeli, reflekslerimizi ve tepkimizi en üst düzeyde tutmalıyız” dedi. 

 

Derneğimizin varlığının önemi arttı

Kavaz konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti tartışmalı bir referandum sonucu Başkanlık sistemine dönüştürülmüş ve yeni bir süreç başlamıştır. Bu durum ülkemizin içinde bulunduğu koşullar açısından derneğimizin varlığının ve gerekliliğinin önemini arttırmış bizlere daha fazla görev ve sorumluluk yüklemiştir”

 

Ortak mücadele çağrısı

“Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden, bize yakın, ulusalcı parti, dernek ve sendikalarla dayanışma içerisinde olmak temel hedefimiz olmalıdır. 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi ulusumuzun var oluşunun temel taşları niteliğindeki günlerde mutlaka birlik içinde bir yol haritası çizmeliyiz. Ülkemizin neresinde olursa olsun Atatürk' e, Kurtuluş Savaşımız’ a ve Cumhuriyetimize yapılacak her türlü sözlü ve fiili saldırılara karşı koymalıyız, ortak tepki vermeliyiz” diyen Kavaz ortak mücadele çağrısı yaptı 

 

KAVAZ’IN YÖNETİMİ Ahmet Kavaz, Hasan Tezcan, Hasan Kotan, Ayşe Yıldız, Mehtap Sevay, Zübeyde Dursun, Batuhan Coşkundeniz.

 

DENETLEME KURULU

Elif Karaca, Cemil Okumuş, Hasan Yakmaz. DİSİPLİN KURULU Hasan Keskin, Seval Algan Hanımeli, Özgür Kavaz. DANIŞMA KURULU İsmail Korkut, Fatma Songül Ergül, Hülya Yıldırım, M. Asım Kirvanoğlu, Dilek Aldinç, Mücahit Öztür, Engin Kültür, Şükran Çelikağ, Hüsnü Tekin, Halil Tolunay, Şengül Aydın, Nezir Akdoğan, Kemal Demirer.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ