KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI
Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:35
  • 894
  • 0

Ahmet Kavaz yeniden ADD BAŞKANI

ADD İzmit Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu Eğitim İş Sendikası Şubesi Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre de 180 üyeden sadece 80’i oy kullanma hakkına sahip oldu.

Tek aday olan Ahmet Kavaz yeniden başkan seçildiği kongrede konuşma yaptı: “Hızla değişen ülke gündemine dair Atatürkçü Düşünce Derneğinin tavrı ve düşüncesi kamuoyuna yansıtılmalıdır. Dünyamız yeni bir emperyalist paylaşım savaşına doğru sürüklenmektedir. Bu ihanetleri iyi analiz etmeliyiz. İhanete karşı duyarlılığımızı kaybetmemeli, reflekslerimizi ve tepkimizi en üst düzeyde tutmalıyız” dedi. 

 

Derneğimizin varlığının önemi arttı

Kavaz konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti tartışmalı bir referandum sonucu Başkanlık sistemine dönüştürülmüş ve yeni bir süreç başlamıştır. Bu durum ülkemizin içinde bulunduğu koşullar açısından derneğimizin varlığının ve gerekliliğinin önemini arttırmış bizlere daha fazla görev ve sorumluluk yüklemiştir”

 

Ortak mücadele çağrısı

“Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden, bize yakın, ulusalcı parti, dernek ve sendikalarla dayanışma içerisinde olmak temel hedefimiz olmalıdır. 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi ulusumuzun var oluşunun temel taşları niteliğindeki günlerde mutlaka birlik içinde bir yol haritası çizmeliyiz. Ülkemizin neresinde olursa olsun Atatürk' e, Kurtuluş Savaşımız’ a ve Cumhuriyetimize yapılacak her türlü sözlü ve fiili saldırılara karşı koymalıyız, ortak tepki vermeliyiz” diyen Kavaz ortak mücadele çağrısı yaptı 

 

KAVAZ’IN YÖNETİMİ Ahmet Kavaz, Hasan Tezcan, Hasan Kotan, Ayşe Yıldız, Mehtap Sevay, Zübeyde Dursun, Batuhan Coşkundeniz.

 

DENETLEME KURULU

Elif Karaca, Cemil Okumuş, Hasan Yakmaz. DİSİPLİN KURULU Hasan Keskin, Seval Algan Hanımeli, Özgür Kavaz. DANIŞMA KURULU İsmail Korkut, Fatma Songül Ergül, Hülya Yıldırım, M. Asım Kirvanoğlu, Dilek Aldinç, Mücahit Öztür, Engin Kültür, Şükran Çelikağ, Hüsnü Tekin, Halil Tolunay, Şengül Aydın, Nezir Akdoğan, Kemal Demirer.

 

DİĞER HABERLER

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

Büyükakın’dan ‘sosyal medya’ mitingi

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve İl Başkanı Emre Kahraman’ın moderatörlüğünü üstlendiği Sosyal Medya Mitingi’nde binlerce genç ile buluştu. Büyükakın, gençlerle ilgili projelerden kent yönetimine, adaylarla ilgili değerlendirmelerinden Gebze’deki Hünkar Çayırı’na, ekolojik turizmden, ulaşım projelerine kadar pek çok konuda gelen sorulara yanıt verdi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ