KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Ahmet Uzun şov yapmasın
Ahmet Uzun şov yapmasın
Siyaset
20 Ekim 2010 Çarşamba 12:22
  • 2456
  • 12

Ahmet Uzun şov yapmasın

Nedim Arsal, topraklarını satmak istemeyen Kandıralı köylülere sahip çıkan CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun’a “Şov yapma, adam gibi meclis üyeliği yap” dedi

AKP İzmit İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Toplantıda ilçe başkanı Nedim Arsal, gündemi meşgul eden konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Arsal`ın son dönemlerde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile aralarındaki problemden dolayı parti büyükleriyle yaşadığı sancılı süreç nedeniyle yorgun ve sıkıntılı olduğu görüldü. Arsal, topraklarını satmak istemeyen köylülere sahip çıkan CHP`li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun`a da çatarak, “Şov yapma, adam gibi meclis üyeliği yap” dedi.
 

ÇÖZMEK ZORUNDALAR
Arsal, Cumartesi Pazarı`nın kaldırılmaması yönünde karar veren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na karşı, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın pazarın taşınması konusunda geri adım atamamasını, şöyle değerlendirdi: “Bu direk bizi ilgilendiren bir konu değil. Pazarcılar Odası ile belediyeyi ilgilendiriyor. Artık Büyükşehir Belediyesi de konuya dahil. Oradan ekmek yiyen pazarını yapan pek çok insan var. Her iki belediyemiz bir çözüme ulaştıracaktır. Ulaştırmalıdır da.”
 

SİLAHI SEVMEK SUÇ MU?
Gazetemizde çıkan “Çifte silah taşıyor” başlıklı haberin canını oldukça sıktığı belli olan Arsal, “Bir vatandaş sürekli bizim hakkımızda gerçek dışı haberler yapmaya devam ediyor. O vatandaşın nasıl bir gazeteci olduğunu kamuoyu biliyor. Yaklaşık 1,5 aydır silah taşımıyorum. Bu benim kanuni hakkım, vali imzalamış, rahatsız değilim. Gerekirse taşırım. Türk toplumuyuz silahı seviyoruz. Silahı sevmek ya da taşımak suç değil. O arkadaş gazetecilik yapsın. Bu zamana kadar yapmadı belki bundan sonra yapar” diyerek gazetecilik dersi vermeye çalıştı.
 

VİCDANLARDA BERAAT
Yuvacık barajı davasından beraat eden Sefa Sirmen`in beraatini de değerlendiren Arsal, “Biz hukukun kararlarına saygılıyız. İnşallah doğru karar vermişlerdir. Adalet karar veriyor. Ama insanların vicdanının da karar vermesi gerekiyor. Önemli olan insanların vicdanındaki beraat. İnşallah insanların vicdanında beraat etmiştir” yorumunu yaptı. Kandıralı köylülerin  durumu ile ilgili açıklamalarda da bulunan Arsal, CHP`li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun`a çatarak, Uzun`un bir bir provokasyon çalışması yaptığını iddia etti. Arsal, sözlerine şöyle devam etti:
 

BU AHLAKA UYMUYOR
“Uzun, daha önce de İzmit`in köylerinden geçen otoyolla ilgili böyle bir uğraşın içine girdi. Ama cevabını alınca susmak zorunda kaldı.  Ben konu ile ilgili il yöneticileri ve Kandıra Belediye Başkanımız Cengiz Kan ile görüştüm. Kandıra bölgesi sürekli göç veriyor. Randımanlı tarım yapılmıyor. O bölgenin önünü açacak güzel bir proje ortaya atılmış. 7 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak. Bu projeye hangi mantıkla karşı çıkarsın. Yanına 3-5 kişi alıp  ‘biz bu projeyi istemiyoruz` dedirtmek bence ahlaka uymuyor.
 

‘HAYIR`CI MANTIĞI BIRAK
Geçmişte de söyledik CHP ‘hayır`cı mantığı bırakacak. Bir şey yapmak isteyenlere engel olmasınlar, bununla bir yere varamazlar. Ahmet Uzun bu konuları fırsat bilip şov yapmayı bıraksın. Adam gibi İl Genel Meclis Üyeliği yapsın. Masum köylüler üzerinden siyaset yapmasın.” Arsal,  devletin bölgedeki arazileri ikinci şahıslardan fahiş fiyatla aldığına inanamadığını belirterek, “Bu iddiaları ortaya atanalar ispatlasın” dedi.  Toplantı Arsal`ın, teşkilatın 1,5 yıllık çalışmalarını konu alan bir kitapçık yapacağını açıklamasından sonra basına kapalı olarak devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ