KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0663 TL
  • 6.7772 TL
  • 7.7478 TL
Kocaeli Zirve
Ahmet Yesevi’nin öğrencilerine belediye servisi istediler
Ahmet Yesevi’nin öğrencilerine belediye servisi istediler
Siyaset
Aktan Uslu
06 Aralık 2018 Perşembe 19:05
  • 2631
  • 1

Ahmet Yesevi’nin öğrencilerine belediye servisi istediler

Çayırova Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı Şevki Demirci’nin yokluğunda, Mehmet Özdemir’in başkanlığında sakin tempoda başlayıp bitti. CHP Grubu adına gündem dışı söz alan Halis Koç, İnönü’deki Ahmet Yesevi İlkokulu’nun binasız kalan öğrencileri için belediye servisi istedi

Çayırova Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yokluğunda.. Başkan Demirci’nin ekibinde “seçilmiş” kadrodan belediye başkan yardımcısı da olmayınca.. Çayırova Belediyesi AKP Meclis Üyesi ve meclis katip üyesi Mehmet Özdemir başkanlığında gerçekleşti. Özdemir’e katip üye olarak Filiz Ayyıldız ve Cengiz Kudu eşlik etti.

Bilindiği üzere Çayırova Belediye Başkan yardımcılıklarına meclis üyeliğinden gelen Fikriye Çelik ve Orhan Keskin başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etmiş, yerlerine de henüz atama gerçekleşmemişti. Keskin bilindiği üzere partisinden belediye başkanlığına aday adayı da olmuştu. Belediyenin diğer başkan yardımcıları Mustafa Malkoç ve Devrim Yılmaz, devlet memurluğu kadrosundan başkan yardımcısı olduğu için meclisi yönetme konumları yok.    Bu arada gerek Çelik gerekse Keskin aralık ayı meclis toplantısında yer almadı.

CHP Grubu aylar sonra eksiksiz toplandı

Öte yandan bu ay ki meclis toplantısına CHP Grubu da uzun süre sonra eksiksiz katıldı. Çayırova Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısına katılmayınca Şekerpınar’daki imar revizyonunun değişiminin onaylanmasında kilit iki isimden biri haline gelen ve CHP Çayırova İlçe Örgütü yönetimi tarafından ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Hüseyin Tarakçı da son meclis toplantısına, CHP Grubu ile birlikte katıldı.

Saadet muhtemelen ilk defa tek kişiyle

Saadet Partisi Çayırova Belediye Meclisi’nde üç kişiyle temsil ediliyor. Bu dönem muhtemelen ilk defa, iki eksikle katıldılar. Meclis sıralarında Saadet’ten sadece Zeki Özçelik yer aldı. Ali Uçar ve Necati Apaydın, aralık ayı toplantısına katılmadı.

Öte yandan ekim ayı toplantısının “popüler” meclis üyelerinden bağımsız meclis üyesi Adem Kılıç da aralık ayı toplantısında yoktu.

Öte yandan meclis toplantısını geçtiğimiz yıllarda evini Çayırova’ya taşıyan, Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyeleri CHP Meclis Üyesi Salih Işık da izledi. Işık’a CHP Çayırova İlçe yönetiminden Turgay Işık da eşlik etti.

Çayırova Belediye Meclisi’nde yine gündem maddelerine geçilmeden önce gündem dışı konuşmalara yer verildi. CHP Grubu adına söz alan Halis Koç; İstanbul Sancaktepe’deki helikopter kazasında şehit olan pilotlar ile Kuzey Marmara Otoyolu, Pelitli Mevkii’ndeki viyadükte yaşanan iş cinayetinde hayatını kaybeden emekçileri andı. 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü, 19 Kasım Mevlüt Kandili, 24 Aralık Öğretmenler Günü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’ne atıfta bulundu.  Koç’un önerileri arasında binası yıkılan Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencilerinin geçici süreyle devam ettikleri okullarına ulaşabilmeleri için belediye servisi konması da yer aldı.

Engelli yaşam merkezine öncelik verseydiniz

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü biz isterdik ki belediye olarak güzel sözlerle ve boş etkinliklerle kutlamayalım. Keşke seçim meydanlarında Çayırova halkına ve engelli yurttaşlarımıza vaat ettiğiniz ve bugünlerde sosyal medyada resimlerini paylaştığınız engelli yaşam merkezi projenize öncelik verseydiniz. Bu önemli günde engelli vatandaşlarımızın hizmeti sunsaydık.

Koç’tan seçim vaadi: Hep birlikte mutlu yaşam

Yine CHP Grubu olarak önceki aylarda Çağdaşkent mesire alanına ve Cumhuriyet Mahallesi’ne birer adet engelli şarj istasyonu yapılması için önerge verdik. Biz isterdik ki Dünya Engelliler Günü’nde bu istasyonlara açabilseydik. Ama Çayırova Belediyesi önceliği seçim vaatlerinde olmamasına rağmen Kent Park’ta dükkân yapıp satmaya verdi. Önümüzdeki süreçte bu projelere öncelik verilerek ilçemizde engelli yurttaşlarımıza engelleri kaldırarak hep birlikte mutlu yaşamayı taahhüt ediyoruz. Ve iki istasyonun kurulması için önergemizi tekrarlıyoruz.

Emek ve İnönü Mahalleleri’nde sokak yollarında çalışmalara başlandığını görüyoruz. Kış gelmeden inşallah bu yollardaki sıkıntılar bir an önce giderilir.

İnönü Mahallesi’nde Ahmet Yesevi İlk Okulu’nun yıkıldığını biliyoruz. Buradaki ilkokulun öğrencileri çevre okullara kendi imkânlarıyla gitmektedirler. Gittikleri okullar yürüme mesafesinde olmadığı için yoksul ailelerin bütçesine ek külfet getirmektedir. Biz belediye olarak hiç olmazsa kış aylarında belediye vasıtasıyla; pazarlara verdiğimiz gibi servislerini karşılarsak bu aileleri bir nebze de olsa mutlu etmiş oluruz. Bunu belediyemizden bekliyoruz.

Yine birçok mahallede ya internet hiç yok veya randımanlı değil. Mahalleliler bu soruna acil çözüm bekliyorlar.

Yine Gebze Merkez Mezarlığı’nın yanındaki Türkan Göktürk İlkokulu’nun çevresi, altyapı çalışmaları dolayısıyla çamur içerisinde ve yollar bozuk. Bu konuda şikayet var. Bu sorunun da bir an önce ortadan kalkmasını bekliyoruz.”

 

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
öğretmenler günü
Yazan: okur

24 kasım öğretmenler günü olacak

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ