KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Aile hekimliği anlatıldı
Aile hekimliği anlatıldı
Siyaset
24 Aralık 2010 Cuma 17:01
  • 1403
  • 1

Aile hekimliği anlatıldı

AKP Derince İlçe Kadın Kolları, aile hekimliği konusunda vatandaşı bilgilendirmek amacıyla bir program düzenledi

AKP Derince İlçe Kadın Kolları`nın Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde düzenlediği ‘Aile Hekimliği Bilgilendirme Programı`na partililer ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Katılımcılara konu hakkında bilgi veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Yıldırım son yıllarda ilçe bazında sağlıkla ilgili yapılan değişiklikleri şöyle değerlendirdi: “Hükümetimizin Derince Eğitim Araştırma Hastanesi`ni kurması, kadrosunu zenginleştirmesi, yeni sağlık ocaklarını kurması ve mevcut sağlık ocaklarının fiziksel yapılarının iyileştirmesi gibi büyük çalışmaları oldu. Her sistemin başlangıcında aksaklıklar olabilir. Ancak aile hekimliği sistemi oturunca hastalar, alıştıkları doktorlarıyla sorunlarını daha iyi paylaşabilecek” dedi.


İCRAATLARI SIRALADI

Aile hekimliği hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı programda konuşma yapan AKP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek, “ Sağlıkta dönüşümün sağlanması için Sağlık Bakanlığı bütçesi arttırıldı. Hastanelerden geri çevrilmek ve rehin kalmak sona erdi. Tüm vatandaşlara eşit sağlık hizmeti sağlandı. Devlet Hastanelerinin konforu arttırıldı. Gezici sağlık ekipleri kuruldu” diye konuştu ve AKP`nin sağlık sektöründe 8 yılda yaptığı yenilikleri sıraladı. 


AYRINTILI ANLATTI
Programa konuşmacı olarak katılan Derince Sağlık Grup Başkanı Ayşegül Akçiğ, soru cevap şeklinde geçen sunumunda tüm soruları ayrıntılı bir şekilde yanıtladı. Aile hekimi sisteminde hekim değiştirmenin olduğunu; işlemleri aksatmadığı sürece istisnai durumlarda doktorların evlere gelebileceğini anlatan Akçiğ, adres değiştirme ve yurtdışından gelenlerin durumu hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.


PROGRAMA KATILANLAR

Katılımcılara aile hekimliği hakkında ayrıntılı bilginin aktarıldığı toplantıya Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`ın yanı sıra  AKP İl Başkanı Zeki Aygün, il yönetimi, Derince Belediyesi`nin meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, mahalle yöneticileri,  DSP İlçe Başkanı Murat Zorlu Sönmez ve yönetimi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Sargın, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ