KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
AK Gençler’in bugünü dünüyle buluştu
AK Gençler’in bugünü dünüyle buluştu
Siyaset
02 Kasım 2010 Salı 14:59
  • 1027
  • 5

AK Gençler’in bugünü dünüyle buluştu

AK Gençler ‘Dünden bugüne AK Gençlik’ etkinliğinde buluştu. Gençleri parti büyükleri de yalnız bırakmadı

AKP İl Gençlik Kolları, “Dünden bugüne AK Gençlik” isimli etkinlik ile 9 yıldan bu yana AKP gençlik kollarında görev yapmış ve yapmakta olan isimleri bir araya getirdi. Aktif görev yapanlar ile yapmayanların bir araya geldiği vefa gecesine il gençlik kolları başkanı Ercan Azak ev sahipliği yaptı. Geceye milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Zeki Aygün, İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, eski gençlik kolları başkanları Şemsettin Ceylan ve Yasin Özlü ile  çok sayıda genç katıldı.
 

ENDAMIN YETER
İl yönetimi ile birlikte 12 ilçenin gençlik kollarından geniş katılımın sağlandığı etkinlikte Antikkapı Restaurant`a sığmayan bazı gençler konuşmaları ayakta dinlemek zorunda kaldı. Biat kültürünün hakim olduğu AKP`de Başbakan sevgisinin büyüklüğü AK Gençlik etkinliğinde de kendisini gösterdi. Gençlik kollarının çalışmalarının gösterildiği sinevizyon gösterisinin sonunda ünlü sanatçı Kıraç`ın söylediği “Endamın Yeter`` adlı şarkı eşliğinde Başbakan`ın fotoğraflarından oluşan slayt alkışlarla izlendi.
 

FOTOĞRAF SERGİSİ
Kurucu başkan Şemsettin Ceylan ile göreve başlayan AKP`li gençler etkinlikte bu zamana kadar yapılan faaliyetleri anlatan fotoğraf sergisini de aynı yerde açtı. Bir anda 8-9 yıl öncesine giderek AKP`nin nerelerden nerelere geldiğini gören gençler eski fotoğraflarla şimdiki fotoğrafları kıyaslayıp kilo aldıkları ya da saçlarının döküldüğüne dair esprilerde bulundu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan il gençlik kolları başkanı Ercan Azak, AKP Kocaeli Gençlik Kolları`nın ne kadar güçlü olduğunu göstermeye devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:
 

ÜÇ BAŞKAN DEĞİŞTİ
 “AKP aynı zamanda bir siyaset okuludur. Bu nedenle gençlik kolları çok önemseniyor. Gelecekte siyasete yön verecek olanlar bu salondan çıkacak. Önümüzde çok önemli bir model olan Başbakan var. Onu örnek alıyoruz. Başarımızda zeminimizin sağlamlığı yatıyor. Diğer iller 9 yılda 10 gençlik kolları başkanı değişirken bizde sadece üç başkan değişti. Büyüklerimiz bize hep destek oldu. Bizler de sizlerin yüzünü asla kara çıkarmayacağız.” Partinin büyümesinde gençlik kollarının önemine değinen il başkanı Zeki Aygün ise şunları söyledi:
 

MUKAYESE EDİLEMEZ
“Elini değil gövdesini taşın altına koyan gençler bizi mutlu ediyor. AKP siyasette farkını ortaya koymuştur. Başbakan 9 yıl önce ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak` demişti. Hizmet anlayışımız eskiyle mukayese edilemez. Çünkü AKP siyaset yaparken insanı merkeze koymuştur. Söylemi eyleme geçen tek parti AKP`dir.” Gençlerin programına katılmak için Ankara`daki programını erteleyen Fikri Işık, diğer illere nazaran teşkilatlanması en güçlü illerin başında Kocaeli`nin geldiğini belirterek, bunda Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün`ün büyük katkısı olduğunu söyledi. 
 

BORCUMUZU ÖDÜYORUZ
Işık, “Diğer illere bakıyorum 15. gençlik kolları başkanını seçen bile var. Ama bizde üç başkan değişti. Yasin de baktı ki devrilecek, ‘devrilmeden istifa edeyim` dedi ve istifa etti. Halk sizi çok iyi anlıyor. Bu zamana kadar aldığımız oyların artarak devam etmesi Kocaeli halkının güvenini gösteriyor” dedi. Gençlere İtalyan hikayesi anlatarak minnet ve borç söylemlerinden de bahseden Işık, “Milletin bize verdiği minnetin borcunu ödüyoruz. Üzümün çöpü armudun sapı demeyeceğiz. Hizmete devam edeceğiz” şeklinde açıkladı.
 

ARTIK UTANMIYORUZ
Gençlerin “Manevi babamız” diye hitap ederek kürsüye çağırdığı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gençliğin sadece yaşla sınırlı olmadığını anlattı. Gençlerle birlikte 9 yıldır çok çalıştıklarını ve meyvelerini aldıklarını ifade eden Karaosmanoğlu, “Yurt dışından misafirlerimizi çağırıyoruz. Gelin Kocaeli`yi görün diyoruz. Artık utanmıyoruz. Çünkü kentimizin her yeri güzel. Sen tohumunu saç, bitmezse toprak utansın. Umutsuzluk yok, başarıya odaklanacağız” dedi. Daha sonra söz alan kurucu gençlik kolları başkanı Şemsettin Ceylan, şunları kaydetti:
 

“SEFA”LAR GETİRDİNİZ
“Siyaset parayla değil insanla ve ekiple yapılır. Şımarıklığa ve rehavete kapılmamalıyız. Önümüzde 2011 seçimleri var. Parası olan parasıyla, zamanı olan zamanıyla destek olmalı.” Konuşmaların ardından sahne alan ilimizin sanatçısı Mali, geceye “Sefalar getirdiniz” şarkısıyla başladı. Karaosmanoğlu`nun yerel seçimlerdeki tek rakibi Sefa Sirmen`i hatırlayan partililer Karaosmanoğlu`nun da şarkıya eşlik etmesini manidar bulup güldü. Oldukça neşeli olan Karaosmanoğlu, “Gönlüm hep seni arıyor neredesin sen” şarkısına da eşlik ederken, İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal da Mali`nin uzattığı mikrofonla Mihriban şarkısını seslendirdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ