Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:04
  • 1069
  • 0

Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ

İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında Akar ve Katırcıoğlu arasında polemik oluştu.

CHP Kocaei Milletvekili Haydar Akar İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında konuştu. Uzun süredir ilimizin gündeminde olan MİA projesine değinen Akar, projeye karşı tavrı belli olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan için de konuştu.

 

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu aynı programda konuşma yaptı. Konuşmasında Kocaeli’nin önceden çöplük halinde olduğunu şimdi ise cennete benzeten Katırcıoğlu sözlerini “Hedefimiz sonraki kuşaklara bırakacağımız bir şehir yaratmak. Ve bu odanın bir görevi bunu sağlamak” diyerek bitirdi.

 

CHP’Lİ Akar ise Katırcıoğlu’na, “ Dağa taşa üniversite açılıyor. 30 bin atanamayan öğretmen var İktidara geldiklerinde bu sayıyı indireceklerini söylemişti. Şu an 400 bin atanamayan öğretmen var. İşsizlik rakamlarından anlaşılacağı gibi, mezun olanlar işsiz kalıyor. Her ilde teknik üniversite olamasa da inşaat mühendisliği olduğunu görüyoruz. Planlama denen bir şey yok. Bu başaramıyoruz. Ben burada doğdum burada yaşadım. Burası çöplük değildi. Outlet Center bölgesinde bir çöplük vardı. Ve bizim yerel yönetimimizde kaldırıldı. Doğru söylemler üretmek gerek. Yapılan doğru şeyleri unutmamak anmak gerek” cümleleriyle tepki gösterdi.

 

MİA ile ilgili ise Akar, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı tebrik ediyorum. Kendisi Real AVM’deki emsal artışına karşı kenti düşünerek aslanlar gibi direndi” açıklamasında bulundu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

KENT REHBERİ