KOCAELİ 17° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3589 TL
  • 6.0765 TL
  • 6.8620 TL
Kocaeli Zirve
Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:04

Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ

İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında Akar ve Katırcıoğlu arasında polemik oluştu.

CHP Kocaei Milletvekili Haydar Akar İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında konuştu. Uzun süredir ilimizin gündeminde olan MİA projesine değinen Akar, projeye karşı tavrı belli olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan için de konuştu.

 

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu aynı programda konuşma yaptı. Konuşmasında Kocaeli’nin önceden çöplük halinde olduğunu şimdi ise cennete benzeten Katırcıoğlu sözlerini “Hedefimiz sonraki kuşaklara bırakacağımız bir şehir yaratmak. Ve bu odanın bir görevi bunu sağlamak” diyerek bitirdi.

 

CHP’Lİ Akar ise Katırcıoğlu’na, “ Dağa taşa üniversite açılıyor. 30 bin atanamayan öğretmen var İktidara geldiklerinde bu sayıyı indireceklerini söylemişti. Şu an 400 bin atanamayan öğretmen var. İşsizlik rakamlarından anlaşılacağı gibi, mezun olanlar işsiz kalıyor. Her ilde teknik üniversite olamasa da inşaat mühendisliği olduğunu görüyoruz. Planlama denen bir şey yok. Bu başaramıyoruz. Ben burada doğdum burada yaşadım. Burası çöplük değildi. Outlet Center bölgesinde bir çöplük vardı. Ve bizim yerel yönetimimizde kaldırıldı. Doğru söylemler üretmek gerek. Yapılan doğru şeyleri unutmamak anmak gerek” cümleleriyle tepki gösterdi.

 

MİA ile ilgili ise Akar, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı tebrik ediyorum. Kendisi Real AVM’deki emsal artışına karşı kenti düşünerek aslanlar gibi direndi” açıklamasında bulundu.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Volka Proje
Yelkent
Evdiz
Körfez Center AVM
Körfezin Sütçüsü
Kumpir
Bekiroğlu