Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ
Siyaset
17 Şubat 2018 Cumartesi 14:04
  • 936
  • 0

Akar ve Katırcıoğlu arasında Nevzat Doğan GERGİNLİĞİ

İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında Akar ve Katırcıoğlu arasında polemik oluştu.

CHP Kocaei Milletvekili Haydar Akar İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şubesi’nin genel kurul toplantısında konuştu. Uzun süredir ilimizin gündeminde olan MİA projesine değinen Akar, projeye karşı tavrı belli olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan için de konuştu.

 

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu aynı programda konuşma yaptı. Konuşmasında Kocaeli’nin önceden çöplük halinde olduğunu şimdi ise cennete benzeten Katırcıoğlu sözlerini “Hedefimiz sonraki kuşaklara bırakacağımız bir şehir yaratmak. Ve bu odanın bir görevi bunu sağlamak” diyerek bitirdi.

 

CHP’Lİ Akar ise Katırcıoğlu’na, “ Dağa taşa üniversite açılıyor. 30 bin atanamayan öğretmen var İktidara geldiklerinde bu sayıyı indireceklerini söylemişti. Şu an 400 bin atanamayan öğretmen var. İşsizlik rakamlarından anlaşılacağı gibi, mezun olanlar işsiz kalıyor. Her ilde teknik üniversite olamasa da inşaat mühendisliği olduğunu görüyoruz. Planlama denen bir şey yok. Bu başaramıyoruz. Ben burada doğdum burada yaşadım. Burası çöplük değildi. Outlet Center bölgesinde bir çöplük vardı. Ve bizim yerel yönetimimizde kaldırıldı. Doğru söylemler üretmek gerek. Yapılan doğru şeyleri unutmamak anmak gerek” cümleleriyle tepki gösterdi.

 

MİA ile ilgili ise Akar, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı tebrik ediyorum. Kendisi Real AVM’deki emsal artışına karşı kenti düşünerek aslanlar gibi direndi” açıklamasında bulundu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

21 Mayıs 1947
Türk tarihçi İlber Ortaylı doğdu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir