KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
AKP‘li Halit Çokan icradan istifa etti
AKP‘li Halit Çokan icradan istifa etti
Siyaset
31 Aralık 2010 Cuma 11:34
  • 6201
  • 18

AKP‘li Halit Çokan icradan istifa etti

AKP İl İcra Kurulu’nda yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Av. Halit Çokan görevinden istifa etti.

AKP İl Yönetimi'nin icra kurulu değişti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın şikayet dilekçesi üzerine AKP İl Yönetimi'nin “Görevden el çektirme” kararı aldığı, genel merkezin ise istifasını istediği AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın resmi bir açıklama olmasa da görevden alınmadığı söylentilerine il yönetiminden tepkiler gelmeye başladı. Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Av. Halit Çokan, görevinden istifa etti.
 

DR. TALUS İCRAYA GİRDİ
İl yöneticisi olarak görevini sürdüren Av. Çokan`ın yerine icra kurulunda Mahmut Civelek atanırken; Civelek`in yerine ise yönetim kurulu üyesi Dr. Şahin Talus atandı. Mahmut Civelek Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak,  Dr. Şahin Talus ise Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. İcra`daki değişikliğin il yönetim kurlu toplantısında yapıldığı öğrenildi.
 

DAHA ÖNCEDE İSTİFA ETTİ
Aynı zamanda İzmit Belediye Başkanı Dr. Doğan`ında avukatı olan Çokan`ın Nedim Arsal`ın görevinden alınmamasından dolayı istifa ettiği konuşuluyor. Av. Çokan, daha önce de Doğan`ın Nedim Arsal ile ilgili verdiği şikayet dilekçesinin yürürlüğe girmesi baskı yapmak amacı ile için istifa etmiş, ancak il başkanı bu istifayı kabul etmediği gibi istifayı da yalanlamıştı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ