KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
AKP 2 ilçede kongre yapacak
AKP 2 ilçede kongre yapacak
Siyaset
17 Aralık 2011 Cumartesi 08:33
  • 1206
  • 1

AKP 2 ilçede kongre yapacak

AKP’de bugün Darıca ilçe kongresi, yarın da Başiskele ilçe kongresi gerçekleştirilecek. 2 ilçede de tek aday var

AKP, kongrelerinden birini daha bugün Darıca`da yapacak. Darıca ilçe teşkilatı, saat 12.00`de Darıca Spor Salonu`nda gerçekleşecek kongre için son hazırlıklarını tamamladı. Mevcut ilçe başkanı ve genel merkezin adayı Muzaffer Bıyık`ın atanmış başkanlıktan seçilmiş başkanlığa terfi edeceği kongrede, 431 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. 57 il delegesinin seçileceği kongrede 30 kişilik yönetim kurulu üyesi de belirlenecek.
 

DELEGASYON DESTEKLİYOR
Kongre sürecinde bölgedeki en sessiz ve tartışmasız ilçelerden biri olan Darıca`da birlik içinde kongre yapacaklarını söyleyen ilçe başkanı Bıyık, “İlçemizde başka bir adayın çalışması olmadı. Bu süreçte istişare kurulumuzla sürekli toplantılar yaptık, süreci tartıştık. Zaten yönetimimizde de istişare kurulundan isimler de yer aldı. 3 aydır sahadayız, delegasyonla sık sık bir araya geldik ve onların desteğini aldık.
 

ÖRNEK KONGRE OLACAK
Mahalle teşkilatlarımızla yemekli toplantılar da buluştuk, görüş alışverişi yaptık. Neticede bize karşı pozitif bir duruş var. Sakin ve örnek bir kongre yapacağız. 2 yıllık başkanlık sürem boyunca 6 bin olan üye sayımızı 19 bine çıkardık. Referandum ve genel seçimlerde iyi sonuçlar elde ettik. Bundan sonra da başarılı çalışmalarımız devam edecek. Biz zaten her daim arazideyiz. Mahalle teşkilatlarımız mahallelerdeki sorunları belediyeye iletmekte en önemli aracımız” dedi.
 

14 KİŞİYLE YOL AYRIMI
Bıyık, eski yönetiminden 14 kişiyle yollarını ayırdığını belirterek, “Şuana kadar ki başarımızda pay sahibi olan arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzu ayırdığımız 14 arkadaşımızın da başarıda payı var ancak, bu arkadaşlar işlerinden dolayı bu dönem yeterince vakit ayıramayacaklarını söyledikleri için yolumuzu ayırdık. Yönetimimizde 6 kadın üyeye de yer vereceğiz. Darıca`da partimizi yükselteceğiz” şeklinde konuştu.
 

BAŞİSKELE YARIN
Öte yandan AKP, yarın da Başiskele ilçe teşkilat kongresini gerçekleştirecek. Kongrede genel merkezin devam etmesi yönünde karar aldığı Mehmet Ustaoğlu, tek aday olarak delegelerin karşısına çıkacak. Hatırlayacağınız gibi Ustaoğlu`nun mevcut ilçe yönetiminde seçim işleri başkanlığı görevini yürüten Mehmet Öztürk`te adaylığını açıklamış ancak genel merkezin kararından sonra çekilmişti. Ustaoğlu, ilçede mutabakat sağladıklarını söyledi.
 

BAKAN DA KATILACAK
Ayrıca, şuana kadar hiçbir teşkilat kongresine katılmayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün Karşıyaka Kültür Merkezi`nde saat 13.00`de yapılacak olan kongreye katılacağı öğrenildi. Kongrede 431 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken, 30 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra 34 kişilik il delegesi de seçilecek. Kongreye yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ