KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
AKP, ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağı
AKP, ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağı
Siyaset
18 Aralık 2012 Salı 12:24
  • 902
  • 0

AKP, ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağı

Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı toplantısında konuşan ilçe başkanı Çepil, AKP’nin, ABD’nin uzaktan kumandalı oyuncağı durumunda olduğunu söyledi
Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı`nın aylık ilçe divan toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya il teşkilatından, Hüseyin Küçükkeskin de katıldı. Toplantıda konuşan ilçe başkanı Cevdet Çepil, AKP yüklendi. AKP, ABD`nin uzaktan kumandalı oyuncağı durumunda olduğunu belirten Çepil şöyle konuştu: “Ne acıdır ki sayın başbakan bile çok net bir şekilde televizyon proğramlarında, ‘biz İslami bir parti değiliz ve sadece kendi politikamıza bakarız. Ortadoğu projesinin de eş başkanıyız` deme cesaretini maalesef göstermiştir. Batı`nın, Ortadoğu`yu kontrol etme, İslam dünyasını işgal etme ve gelişmeleri kendi çıkarları bakımından değerlendirme planları devam etmektedir.
 
EMPERYALİSTLERİN UYDUSU
Bu süreçte AKP hükümeti bağımsız bir politika izleyememektedir. Emperyalistlerin yörüngesinde, adeta onların bir uydusu gibi hareket etmektedir. Irak`ın işgalinde böyle yaptı. Libya`da böyle yaptı. Suriye`de böyle yapıyor. Yarın İran`la da böyle yapacak gibi görünüyor. 1 Mart 2003 tezkeresi meclisten geçmediği halde Eylül 2004`te Dışişleri Bakanlığı`nca yayınlanan bir tebliğ ile 7 liman ve 6 hava alanı, Irak`ı işgal eden ABD`nin öncülüğündeki koalisyon güçleri kullanımına açıldı.
 
İSRAİL`İN GÜVENLİĞİ İÇİN
Dönemin ABD Başkanı ‘eğer biz Irak`a bu operasyonu yapmasaydık, Fas`tan Endonezya`ya kadar bir İslam imparatorluğu kurulacaktı. İşte biz bunun için 12. haçlı seferini başlattık` sözlerini hatırlatırız. İran`la aramızda hiçbir sorun yokken sadece İran`ı gözetleyecek füze kalkanının İsrail`in güvenliği için ABD`nin emriyle, üzerine NATO kılıfı geçirilerek bizim topraklarımıza yerleştirilmesiyle İran ile aramızda soğuk rüzgarların esmesine sebep olunmuştur.
 
SİNSİ PLANLARA ALET OLDU
İktidar Suriye konusunda ise arabuluculukta ısrar etmesi gerekirken ABD`nin sinsi planlarına alet olmuştur. Son olarak patrıot füzelerinin de ülkemize yerleştirilmesi ile ülkemiz adeta NATO işgalinine uğramıştır. Aziz milletimizi uyanmaya davet ediyoruz. AKP, ABD`nin uzaktan kumandalı oyuncağıdır. Siz de bu oyuncağa güç veren pilleri olmayın ve bu derin uykudan uyanın artık.” 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ