KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
AKP bu kez temkinli davrandı
AKP bu kez temkinli davrandı
Siyaset
08 Aralık 2012 Cumartesi 13:32
  • 1479
  • 2

AKP bu kez temkinli davrandı

Bir önceki il istişare kurulu toplantısını komple basına açık yapan AKP bu kez temkinli davrandı, milletvekilleri konuştuktan sonra kapıları kapattı
OSMAN PEPE GELMEDİ
İktidar partisi AKP`nin 3 ayda bir düzenlediği il istişare kurulu toplantısı Emex Otel`de gerçekleşti. AKP Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker, eski milletvekili Eyüp Ayar ve il istişare kurulu üyelerinin büyük bir kısmının hazır bulunduğu toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile eski bakan Osman Pepe`nin katılmaması dikkat çekti. Karaosmanoğlu ve Pepe bir önceki il istişare kurulu toplantısında vardı.
 
80 KİŞİ KATILDI
124 üyenin davet edildiği ancak 80`e yakın üyenin katıldığı toplantının basına açık bölümünde ilk konuşmayı AKP İl Başkanı Mahmut Civelek yaptı. ‘Hoş geldiniz` diyerek konuşmasına başlayan Civelek, “Bundan sonra 3 ayda bir bir araya gelelim dedik. Hayatın engebesinde birbirimizi göremediğimiz zamanlar oluyor. Hem birbirimizi görelim, hem gelişen dünyada partimizle ilgili konuları istişare edelim istedik. Bu amaçla buradayız” dedi.
 
DAHA GENİŞ OLMALI
Ardından konuşan milletvekili Sibel Gönül, Türkiye`nin kuzey ve güneydeki ülkelere ilham kaynağı olduğunu söyledi. Gönül, “Türkiye artık bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldi. Türkiye her geçen gün ileri giderken hepimizin üzerine düşen görevler, sorumluluklar var. İstişarenin her zaman yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Teşkilat haricinde de daha geniş katılımlarla yapılması da çok önemli” diye konuştu.
 
YASAYI ANLATTI
Daha sonra söz alan milletvekili İlyas Şeker, Türkiye`deki olumlu gelişmeleri AKP`nin ortaya koyduğu bu birlikteliğin bereketi olarak değerlendirdi, ardından büyükşehir yasası ile ilgili bilgi aktardı. Şeker, “13 büyükşehir daha oluştu, toplam 29 büyükşehir oldu. Ve hepsi il sınırlarıyla büyükşehir oldu. Orman köylerinin tüzel kişiliği kalktı. Köyler, bağlı oldukları ilçelerin mahalleleri olarak devam edecek. 2014`te sistem işlemeye başlayacak” diyerek ayrıntılı bilgiler verdi.
 
OKUL YATIRIMI 
Son olarak ise milletvekili Mehmet Ali Okur konuştu. Ekip olarak 2001 yılında yola çıktıklarını ve bugüne kadar önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyen Okur, “İktidara geldiğimiz günden beri arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız güzel hizmetlerin özeti olarak partimizde farklı simaları görmek sevindirici. Bu çalışmaya omuz atan arkadaşlarımız bir mesajla bir araya gelebiliyor” dedi. Okur, Kocaeli`nin nüfusunun hızla arttığını, buna paralel olarak derslik ihtiyacının arttığını söyledi, “Daha çok okul yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. 
 
BASINA KAPATTILAR
AKP`nin bundan önceki istişare toplantısının tamamı basına açık yapılmıştı. Toplantıda il istişare kurulu üyeleri adeta içlerini dökmüştü. Eleştirilerin art arda sıralandığı toplantı kamuoyunda da geniş yer bulmuştu. AKP`li yöneticiler bundan rahatsız olmuş olacak ki bu seferki toplantıyı vekillerin konuşmasının ardından basına kapattı. İl istişare kurulu üyeleri bu kez kapalı kapılar ardında tartıştı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ