KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
AKP, büyükşehiri rüyasında görür
AKP, büyükşehiri rüyasında görür
Siyaset
10 Ekim 2012 Çarşamba 09:48
  • 3146
  • 35

AKP, büyükşehiri rüyasında görür

Yerel seçimlerde CHP’nin iddiasını ortaya koyan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’nin 12 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ni ancak rüyasında görebileceğini söyledi

CHP İl Örgütü`nün haftalık yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan toplantı öncesinde açıklamalarda bulundu. AKP`yi eleştiren Kuşkan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`in ‘12 ilçe ve bir Büyükşehir Belediyesi`ne talibiz` şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Kuşkan, AKP`nin bu seçimlerde, 12 belediye ve 1 büyükşehri ancak rüyasında görebileceğini söyledi. 


RÜYADA GÖRÜRLER

Mahmut Civelek`in sözlerini siyaseten söylenmiş doğal sözler olarak değerlendiren Yalçın Kuşkan, “Bu bir iddiadır. Böyle söylemeleri doğaldır. Geçtiğimiz seçimlerde bunu gördüler. Bundan sonrada görecekler, ancak rüyalarında” diyerek CHP`nin 12 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmasında ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu.


ARİF OLAN ANLAR

Mahmut Civelek`in, ‘Kocaeli seçmeninin yüzde 20`si bizim üyemiz` sözlerine gönderme yapan Yalçın Kuşkan, “Bizim şuanda Kocaeli genelinde üye sayımız 30 bin`dir. CHP`ye üye olmak ciddi bir iştir. CHP`ye üye olmak ölçüp biçilmesi gereken bir şeydir. CHP üyeliği, bir işi halletmeye yarayacak bir belge değildir. Arif olan anlar diyorum” şeklinde konuştu.


SÖZDE BİRLEŞTİRİCİLİK 
Gebze`nin il olması konusuna değinen başkan Kuşkan, “Milletvekillerimizin Gebze`nin birkaç ilçenin birleştirilmesiyle il olması konusunda mecliste girişimleri oldu. AKP, Gebze`nin il olmasını Kocaeli ve Gebze`nin ayrıştırılması olarak görüyor. Oysa ki 10 yıldır iktidarda olan AKP, birleştirici olma açısında bir şey yapmadı. Yerel yönetimler onlarda, hükümet onlarda, Kocaeli yarımadasının bir master planı bile yok. Birleştiricilik sözde olmaz” dedi.


ADAYLIĞI BİR SÜREÇ
Perşembe akşamı 19:00`da 12 ilçe başkanıyla il binasında bir araya geleceklerini ifade eden Kuşkan, ilçe başkanlarıyla ilçe danışma kurulu toplantılarının yapılmasını ve 28 Ekim`de Perşembe Pazarı Alanı`nda yapılacak olan Cumhuriyet Şöleni`ni değerlendireceklerini kaydetti. Kuşkan, belediye başkan adaylarını belirlemek için temaslarının başladığını bunun bir süreç olduğunu kaydetti. 

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ