KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
AKP Çayırova çok karışık!
AKP Çayırova çok karışık!
Siyaset
09 Aralık 2011 Cuma 10:51
  • 1269
  • 0

AKP Çayırova çok karışık!

AKP Çayırova İlçe Teşkilatı, yarın kongresini yapacak. Ancak, genel merkezin adayı mevcut başkan Nazmi Özmen’in karşısında ki iki aday daha var. Adaylar ikna edilmezse kongre ertelenecek

Genel seçimlerin hemen ardından dur durak bilmeden kongre sürecine giren AKP`de yarın Çayırova İlçe Teşkilatı`nın kongresinin yapılması planlanıyor. Ancak, son gelişmeler tıpkı Derince, Gebze ve Dilovası`nda yaşananlar gibi kongrenin ertelenme ihtimalini güçlendirdi. Çünkü, genel merkezin göreve devam etmesi yönünde karar verdiği mevcut ilçe başkanı Nazmi Özmen`in karşısında iki aday var.
 

ORTAK LİSTE
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, her ne kadar ‘Başka aday yok` dese de tablo başka. Çayırova`da Özmen`in karşısındaki adaylardan biri haftalar önce açıklama yapan Kenan Laçin olurken diğeri kurucu ilçe gençlik kolları başkanı Recep Akıllı. Her iki aday dün akşam ekipleriyle ortak bir görüşme yaparak aralarından birini destekleyip tek liste hazırlamanın koşullarını masaya yatırdı.
 

KARAR UYACAKLARDIR
Mevcut ilçe başkanı ve genel merkezin adayı Nazmi Özmen, adaylık için adı geçen isimlerin genel merkezin kararına uygun davranacağından umutlu olduğunu söyleyerek, “Bugüne kadar partimizin birliği ve bütünlüğü için beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah gönül gönüle bir kongre yapacağız. Güzel bir kongre olacak. Bölgemize ve partimize yakışır bir kongre olacak. Başkanımıza hasta yatağında moral verecek bir kongre yapacağız” dedi.
 

BİRLİK ÇAĞRISI
Özmen, “Kongre süreçlerinde başka adayların gündeme gelmesi normaldir. Ancak ben herkesin genel merkezin kararına uyacağını düşünüyorum. Çok adayın olması bazılarına parçalanma olarak görünse de bence bu zenginliğimizdir. Birlik ve bütünlük içinde kongre yapacağız” diye konuştu. Özmen, kırıcı olmadan birlik çağrısı yaparken aday olan Kenan Laçin ve Recep Akıllı, Özmen`i desteklemeye yanaşmıyor.
 

KESİNLİKLE ADAYIM
Konuyla ilgili konuşan Kenan Laçin, “Kesinlikle geri çekilmeyeceğim. Adaylığım devam ediyor. İl başkanı Çayırova`yı Nazmi Özmen, Bünyamin Çiftçi ve Zafer Kılıç`tan ibaret sayıyor. Ancak partimiz Çayırova`dan 20 bin oy aldı, 8 bin üyesi var. İllaki o kongrede biri çıkıp aday olacaktır. Parti üyesi olmayan aday olamaz diye bir şey yok. Tüzüğe bakabilirler. Yönetim listemizde 20 kişi var, isim yazmaya devam ediyoruz” dedi.
 

ERTELENMESİ BEKLENİYOR
Bir diğer aday kurucu gençlik kolları başkanı Recep Akıllı ise, doğrudan dayım demedi ancak ekibinin isteği doğrultusunda aday olabileceğini söyledi. İkinci listenin hazırlandığı Çayırova`da yarına kadar adayları ikna çalışması sürecek. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi`nde saat 12.00`de başlayacak olan kongrede 401 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. 30 yönetim kurulu üyesi 36 il delegesi için delegeler sandık başına gidecek. Adaylar çekilmezse kongrenin ertelenmesi gündemde.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ