KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
AKP Çayırova’da Ali Osman Gür şoku
AKP Çayırova’da Ali Osman Gür şoku
Siyaset
Aktan Uslu
30 Kasım 2018 Cuma 15:46
  • 5026
  • 0

AKP Çayırova’da Ali Osman Gür şoku

AKP Çayırova’da Ali Osman Gür’ün istifası şok etkisi yarattı. Yerine vekaleten Ekrem Karahan geldi. AKP’nin kongreler öncesi kararına göre ilk defa başkan seçilenler genel ve yerel seçimlerde yerinde kalacaktı. Kocaeli Zirve, Gür’e ulaştı…

AKP İl Başkanı Avukat Abdullah Eryarsoy’un bugün Facebook sayfasından belediye başkan aday adaylığı gerekçesiyle istifalarını açıkladığı ilçe başkanları arasında AKP Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür’ün de yer alması şok etkisi yarattı.

Bilindiği üzere AKP’de aynı ana muhalefet CHP gibi son kongreleri öncesi bağlayıcı bir prensip kararı almış, ilçe başkanlığına ilk defa seçilenlerin gerek 24 Haziran genel seçimlerinde gerekse 2019 yılının mart ayındaki yerel seçimlerde hiçbir yere aday olmadan görevlerinin başında kalacağını deklare etmişti.

Kocaeli Zirve; Eryarsoy’un söz konusu paylaşımı sonrası Ali Osman Gür’e telefonla ulaşmaya başladı ve üçüncü denemesinde ulaştı. Başkan Gür, “Belediye başkan aday adayı olacak mısınız?” sorusunu yanıtsız bıraktı. Gür, “Şu an itibariyle hiçbir açıklamam yok. İleride açıklamada bulunabilirim” dedi. Öte yandan Gür’ün bu açıklaması dahi, Eryarsoy’un sosyal medya paylaşımı ile tezat düştü.

Başkanlık vekaleten Ekrem Karahan’da

Öte yandan Ali Osman Gür’ün istifasıyla ilçe başkanvekilliği görevine Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ekrem Karahan getirildi. Karahan’ın bu göreve asaleten de atanacağına kesin olasılık verilirken bu tablo belediye başkan aday adayları arasında doğal olarak yer alan Şevki Demirci’nin yeniden adaylık için elini güçlendirdi.  

Ortadan bıçak gibi ortaya ayrık durumdaki AKP Çayırova İlçe Teşkilatı’nda Karahan’ın ilçe başkanlığa asaleten atanması halinde istifaların daha da artacağı, yedeklerden gelecek takviyeye karşın Demirci’nin elinin ilçe yönetiminde daha da güçleneceği sanılıyor.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ