KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
AKP Çayırova’da gergin kongre
AKP Çayırova’da gergin kongre
Siyaset
10 Aralık 2011 Cumartesi 12:26
  • 3668
  • 4

AKP Çayırova’da gergin kongre

AKP Çayırova İlçe Teşkilatı’nın kongresi oldukça gergin bir hava da gerçekleşti. Nazmi Özmen’in karşısında aday olan Recep Akıllı ve Kenan Laçin, zar zor ikna edildi

AKP Çayırova İlçe Teşkilatı`nın kongresi oldukça gergin bir ortamda gerçekleşti. İl başkanı Mahmut civelek, genel merkezin adayı mevcut ilçe başkanı Nazmi Özmen`e rakip olan Kenan Laçin ve Recep Akıllı`yı ikan etmekte oldukça zorlandı. Adaylar listeye adam yerleştirebilmek için çetin bir pazarlık yaptı. Öyle ki saat 12.00`da başlaması beklenen kongre saat 13.30`da başladı. Delegeler 1,5 saat boyunca adayların ikna edilmesini bekledi.
 

8 ADAMI YERLEŞTİ
İl başkanı Civelek ve heyeti, adayları ikna etti etmesine ancak, Özmen listesine Recep Akıllı`nın belirlediği 8 adamı almak zorunda kaldı. Öte yandan uzun süre adayları ikna etmekle uğraşan il başkanı Civelek`in morali kongre boyunca bir hayli bozuktu. Özmen, sabaha karşı hatta kongre saati boyunca devam eden ikan çalışmaları sonucunda rakipsiz bir şekilde kongreye girerek ilçe başkanlığında ikinci  dönemin adımını atmış oldu.
 

AĞIZLARI TATLANDI
Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi`nde gerçekleşen kongrede 30 yönetim kurulu 36 il delegesi belirlendi. Kongreye; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanı Ziyaettin Akbaş, diğer ilçelerin başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kongreye bir tane dahi milletvekilinin katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Birlik, dayanışma konuşmalarının ardından Özmen, yönetim kurulu üyeleriyle teşkilatı selamladı.


SALONA GELMEDİLER
Kongrede dağıtılan aşureler asık suratları biraz da olsun güldürdü, ağızları tatlandırdı. Öte yandan listeye 8 adamını yerleştiren Recep Akıllı ve diğer aday Kenan Laçin, kongre salonuna gelmeyerek ‘tek liste` dayatmasına bir nevi tepki gösterdi. Ancak, Akıllı ve Laçin`in salona gelmeyişi, delegelerin tepkisine maruz kalmak istemeyişlerinden kaynaklandığı kulislerde konuşuldu.


YÖNETİM KURULU
Nazmi Özmen (Başkan)
Murat Tunç
Paşa Ali Elmalı
Hüseyin Çelik
Murat Küçük
İsmail Ballı
Ermiş Öksüz
Nergül Yılmaz
Turan Kocagöz
Banu Demir
Hayati Güveren
Ali Osman Gür
Zafer Kılıç
Erkan Ortaç
Döngü Çırak
Yeşim Aydın
İsmail Bulut
Fulya Ebru Önder
Ali Öncü
Ramiz Kayaoğlu
Şenol Zıp
Galip Turan
Mustafa Ayyıldız
Aydın Turan
Mahmut Atlı
Hilmi Karaca
Yaşar Doğan
Turan Baş
Safire Yıldırım
 

İL DELEGELERİ
Nazmi Özmen, Ziyaettin Akbaş, bünyamin Çiftçi, Firkiye Çelik, İbrahim Sekmen, Mehmet Bayındır, Turan Baş, Kaytan Ertuğrul, Hüseyin Sal, Ahmet Hamsici, Servet Günay, Deniz Kolo, Bülent Çorapsız, Hamdi Yeşilkaya, nizamettin Günay, Yusuf Turan, Orhan Keskin, Kerem Coşkun, İsmail Ballı, Ali Yüksel, Yalçın Acar, Mücahit Güzel, Ekrem Karahan, Cemalettin balcı, Selim Ekinci, Galip Turan, Murat Akpınar, Tamer Toplu, İsrafil Kanbul, Yılmaz Aydın, Abdullah gökçe, Haydar Seçer, Yaşar Kerdiğe, Savaş Özdemir, Halil Keskinoğlu ve Fevzi Çelik.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ