KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
AKP Çayırova’da ilk aday adayı kurucu başkan
AKP Çayırova’da ilk aday adayı kurucu başkan
Siyaset
Aktan Uslu
07 Kasım 2018 Çarşamba 10:10
  • 7200
  • 1

AKP Çayırova’da ilk aday adayı kurucu başkan

AKP Çayırova’da aday adaylığı düşünenlerden biri resmen, “Aday adayıyım” dedi. Kurucu başkan, “Başkan seçildiğimde Çayırova’da barış ve kardeşliğin tesisi için çalışacağım” dedi

AKP Çayırova’da belediye başkan aday adaylığını açıklayan ilk isim dün ulaşamadığımız, bugün Çayırova geneline dair haberde görüşüne yer veremediğimiz Çayırova’nın Gebze’ye bağlı beldelik döneminde, AKP Güzeltepe Belde Teşkilatı kurucu başkanı Servet Günay oldu. Günay aday adaylığına dair tüm görüşme ve temaslarını tamamladığını, dosyasını tamamlamak üzere olduğunu belirtip özetle şunları kaydetti:

Sokaklarını, insanlarını bilirim

“Uzun yıllar aktif siyaset içinde yer aldım. AKP’ye de kurulduğu tarihten itibaren girdim. Belde başkanlığı ve il genel meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerimin bittiği zaman diliminde de bir üye olarak her zaman elimden gelen çaba ve desteği gösterdim. Belediye başkanlığı ile hizmet yapmak istediğim ilçemizin her tarafını bilirim. İnsanlarını tanırım.

Önceliğim barış ve kardeşlik

 Önceliğim ilçemizde barış ve kardeşliğin tesisini sağlamaktır. Bunu da belediye başkanı seçildikten sonra sözde değil özde herkesin belediye başkanı olarak sağlayacağıma inanıyorum. Önceliğim barış ve kardeşlik diyorum çünkü son zamanlarda aslında hep olması gereken bu ortam kaybolmaya başladı. Bu ilçenin bir sakini olarak bu durumu üzülerek gözlemliyorum. Siyasi düşüncelerimiz, etnik yapılarımız her ne olursa olsun Çayırovalılar olarak birbirimize mecburuz. Önceliğim bunun tesisi olacak. Zaten yerine getirmekle mükellef olduğumuz alt ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra diğer yatırımlar, sözünü ettiğimden sonra gelir.”

 

Servet Günay kimdir

Fatma – merhum Ferik çiftinin oğlu olarak Erzurum’da dünyaya geldi. 1985’te İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı semti Göztepe’ye, 1987’de babasının edindiği arsadan ötürü Gebze’nin Pelitli Köyü’ne, 1993’te geniş ailesinin birleştiği Çayırova’ya göç etti.

Aktif siyasete İstanbul’da, Kadıköy’ün semti Erenköy’de Refah Partisi Gençlik Kolları’nda atıldı. 2002’ye kadar Milli Görüş partilerinde yer aldı. Kısa süreli yöneticilikler yaptı.

AKP Güzeltepe Belde kurucu Başkanı oldu. Partisinden İl Genel Meclisi (Birinci sıra Çayırova) Üyeliği (2009 – 2014) yaptı. 2014’te de belediye başkanlığına aday adayı olmuştu. Aktif siyasette milletvekilliğine hiç yönelmedi.   

Lise eğitimini Ankara’da, İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 33 yıldır inşaat sektöründe yer alan Servet Günay evli. 4 çocuk babası, 2 torun sahibi. 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Enes duman

Başkanım hayırlı olsun yolunuz açık olsun.çıktığıınız bu hizmet,sevgi,barış,huzur yolunda hayırlısı ile sizleri o makamda görmek Çayırova için büyük bir kazanım olacaktır.

1 Beğendim
1 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ