KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
AKP Derince başkan adaylar belirlendi
AKP Derince başkan adaylar belirlendi
Siyaset
28 Aralık 2011 Çarşamba 15:50
  • 6752
  • 24

AKP Derince başkan adaylar belirlendi

AKP Derince İlçe Başkan adaylığı için Ankara’ya Recep Çalışkan, Mahir Akyürek ve Ahmet Ark davet edildi. Görüşmelere mevcut başkan Mehmet Eryüek’te katıldı

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ertelenen Derince, Gebze ve Dilovası`nın durumunu görüşmek ve kongre tarihlerini netleştirmek için akşam saatlerinde Ankara`ya giderek teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Ekrem Erdem ile görüştü. Akşam geç saatlerde başlayan görüşmeye yalnız gitmeyen Civelek`e Derince`nin başkan adayları da eşlik etti. Bildiğiniz gibi Derince ilçe başkanı Mehmet Eryürek, adaylık kararında ısrarcı olunca kongre ertelenmişti.


BİR TÜRLÜ BELİRLENMEDİ
Bu süreçte Derince`nin başkan adayını belirlemek için görüşmeler devam etmiş, fakat genel merkeze çağrılan 9 isim de onay görmemişti. 9 ilçe kongresini tamamlayan Civelek, bu kez ertelenen ilçelere el attı ve Derince`de başkan adayı sorununu çözmek için 3 aday adayıyla birlikte Ankara`ya gitti. Görüşmeye adaylıkta ısrar eden ancak genel merkezin istemediği ilçe başkanı Mehmet Eryürek`te katıldı.
 

ÇALIŞKAN, AKYÜREK VE ARK
Ankara`ya daha önce görüşmeye çağrılan ilçe teşkilat kurucusu Recep Çalışkan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün 1994 yılında belediye başkanlığı yaptığı dönem basın yayın müdürü olarak görev yapan Mahir Akyürek tekrar görüşmeye giderken, teşkilat üyesi olan Ahmet Ark`ta görüşmeye çağrıldı. Civelek, aday adaylarıyla gittiği Ankara`da Derince`nin adayını belirleyerek dönecek. Ayrıca adayları belli olan ancak, ikinci adayların hala çekilmediği Gebze ve Dilovası`nın da kongre tarihleri netleşecek.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ