KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
AKP Dilovası’nda ilk resmi açıklama genç AKP’liden
AKP Dilovası’nda ilk resmi açıklama genç AKP’liden
Siyaset
Aktan Uslu
04 Kasım 2018 Pazar 22:04
  • 3189
  • 0

AKP Dilovası’nda ilk resmi açıklama genç AKP’liden

Dilovası Belediye Başkan aday adaylığı için çok sayıda ismin geçtiği AKP’de, “Evet. Aday adayıyım” diyen ilk AKP’li 29 yaşındaki İsmail Ünal oldu

Yarın (05 Kasım 2018) sabah saatlerinden 12 Kasım Pazartesi günü akşamına belediye başkanlığına ve meclis üyeliklerine aday adaylığı başvurularının kabul edileceği AKP’de belediye başkan aday adaylığında 12 ilçe içinde en az 12’şer isim ağza anılıyor ama Dilovası’nda ve Gebze Bölgesi’nde ilk, Kocaeli genelinde de yüksek ihtimalle ilk, “Aday adayıyım” açıklaması genç bir AKP’liden geldi.

AKP Dilovası İlçe Teşkilatı Üyesi 29 yaşındaki İsmail Ünal’ın aday adaylığını bugün veya bugünlerde değil; “Halkın İçinden Genç Aday” adıyla açtığı Facebook sayfasından 05 Ekim 2018 gününden bu yana ilan ettiği açığa çıktı.

İsmail Ünal kimdir

1989 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. 25 yılı aşkın süredir Dilovası’nda ikamet ediyor. İlk, orta ve lise eğitimini Dilovası’nda tamamladıktan sonra yüksek tahsilini Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Endüstriyel Elektronik ve Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. 2010 – 2012 yılları arasında Dilovası Akşemsettin İlkokulu’nda vekaleten sınıf öğretmenliği yaptı. Askerlik sonrası 2011 yılında gıda üzerine perakendecilik yaptığı Ünal Ticaret Market’i kurdu. Aynı işyerinde esnaflığı halen sürdürüyor. Yine aynı yıl içinde AKP Dilovası İlçe Teşkilatı’na üye olarak ilk defa aktif siyasete atıldı. Elvan Ünal ile evli. Çiftin Efrahim ve İbrahim adlı iki erkek çocuğu var.

 

 

 

DİĞER HABERLER

“Kurumlar arası birliktelik önemli”

“Kurumlar arası birliktelik önemli”

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, Körfez İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) programları kapsamında protokol ziyaretlerinde bulundu. İlçe Başkanı Ramazan Tuna ve ilçe yöneticileri ile İlçe SKM yöneticilerinin de katıldığı ziyaretler kapsamında ilk durak Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can oldu. Başkan Adayı Şener Söğüt, “Körfez’de kamu kurumları arasında örnek bir birlik ve beraberlik var. Körfez sevdası ile çıktığımız yolda vatandaşlarımıza daha iyi hizmet ulaştırma noktasındaki bu örnek birlik ve beraberlik bizler için de oldukça önemli” dedi.

“Ülkenin bekası için aynı yolda yürüyoruz”

“Ülkenin bekası için aynı yolda yürüyoruz”

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, hafta sonu adaylığının açıklanması sonrasında saha çalışmalarını hızlandırdı. Şener Söğüt, SKM programları kapsamında İlçe Başkanı Ramazan Tuna ve SKM Başkanı Fehmi Öztürk ile birlikte MHP ve BBP İlçe Teşkilatlarına ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak MHP İlçe Teşkilatı’na giden heyeti, İlçe Başkanı Zeki Gürsu karşıladı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette konuşan İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Şener Söğüt’e hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Erdoğan’ın hocasını ziyaret etti

Erdoğan’ın hocasını ziyaret etti

Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’ndeki Din ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni olan ve Kuran-ı Kerim eğitiminde büyük katkıları olan Müzekka Gürbüz’ü Kartepe’deki evinde ziyaret etti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman ve partili yöneticilerin eşlik ettiği ziyarette Büyükakın, Müzekka Gürbüz hocanın elini öptü, dualarını aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ