KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
AKP iyi polis kötü polisi oynuyor
AKP iyi polis kötü polisi oynuyor
Siyaset
27 Kasım 2012 Salı 15:00
  • 1212
  • 1

AKP iyi polis kötü polisi oynuyor

Maşukiye’de açılmak istenen taş ocağına tepkisini koyan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’yi iyi polis kötü polisi oynamakla suçladı. Kuşkan, Sibel Gönül dışında 7 AKP’li milletvekilinin bu konuda ne düşündüğünü sordu

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan parti binasında AKP`li çıkan üyeler ve hızlı tren projesi için yapılmak istenen Maşukiye Taş Ocağıyla ilgili basın toplantısı yaptı. Toplantıya İl Genel Meclisinin üyeleri ile Kartepe ilçe başkanı Bülent Sarı katıldı. Üyelerle ilgili ikinci kez açıklama yaptığını belirten Kuşkan, “Sadece Kocaeli`nde değil Türkiye`nin çeşitli bölgelerinde üyelerimiz AKP`den çıkıyor. CHP`ye olmak ciddi bir iştir. CHP`linin üye kartı kimseye herhangi bir konuda kartvizit görevi görmez, herhangi bir işini rahat yapmasını sağlamaz” dedi.. Kuşkan, kişisel olarak partililerinin AKP`den şikayetçi olmaya başladığını söyledi.

 

PARTİSİNİ ZORA SOKTU
Üyelik formunu katılımcılara gösteren Kuşkan, “Sorunun kaynağı AKP`lilerin sağlık ocaklarından, muhtarlıklardan, KOMEK`ten ya da derneklerden insanların kimlik bilgilerini almaları. Bu insanların bir kısmı imzasız bir kısmı ise sahte imzalar üye yapıldı. Üyelerimiz tutanakla ilgili yerlere müracaat ediyor. Civelek her ne kadar abartmamak gerek dese de içi yanıyor. İlçe başkanlarına bu kadar üye yapacaksın diye talimat verirsen onlar da yaranmak için sahte üye yapar. İlçe başkanları zorda. Ben böyle bir hata yapsam görevi bırakırım. Başbakan`a yaranmak için örgütünü zora soktu” diye konuştu.


DİĞER AKP`LİLER NE DÜŞÜNÜYOR
Kuşkan Maşukiye Taşocağı`yla ilgili ise, “AKP Milletvekili Sibel Gönül`ün açıklamaları güzel, çevreye duyarlı olduğunu gösteriyor. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise Taşocağının kurulacağını söylüyor. AKP`nin diğer vekilleri, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve çevre konusunda duyarlı olduğu söylenen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu konuda ne düşünüyor. Ana muhalefet partisi olarak bilmek istiyoruz. İyi polis kötü polis rolünde ki bu işler hemşerilerimizin kafasını karıştırıyor. O zaman AKP bu konuda net olmalı. İl Genel Meclisi Fahim Kılıç ile Sibel Gönül karşı olduklarını söylüyor. Bu yaman çelişki nedir. Kime itibar edeceğiz. Kentin insanlarını bu denli umursamamanın neticesini sandıkta görecekler” açıklamasında bulundu. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ