KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
AKP İzmit dökülüyor
AKP İzmit dökülüyor
Siyaset
06 Aralık 2010 Pazartesi 10:12
  • 11798
  • 67

AKP İzmit dökülüyor

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal’ın cuma günü görevden alınacağını düşünen 10 yönetici genel merkezden önce davranıp istifa etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`ın, AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`la ilgili olarak verdiği şikayet dilekçesinin genel merkezde görüşülmesine birkaç gün kala yönetimden 10 kişi istifa etti. Bilindiği gibi Doğan`ın şikayet dilekçesini gündeme alan il yönetimi bir karara varamamış, topu genel merkeze atmıştı. 10 Aralık Cuma günü Ankara`da yapılacak il başkanları toplantısında Nedim Arsal`la ilgili bir karar çıkması bekleniyordu.
 

BAŞBAKAN ÇOK KIZDI
Ankara`daki toplantı öncesinde 30 kişilik yönetimden 10`u istifa etti. İstifa eden yöneticiler, “Yönetimde sorun ve sıkıntı sürekli büyüdü, aşamadık. İstifa dilekçelerimizi il başkanlığına verdik” açıklamasında bulundu. Nedim Arsal`ın yarattığı krizin aşılamaması üzerine konu geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a da iletilmişti. Erdoğan`ın ‘Neden şimdiye kadar çözüme kavuşturmadınız` diyerek kızdığı ve çok sert tepki gösterdiği öğrenildi.
 

GÖREVDEN ALINABİLİR
Ankara`da yapılacak il başkanları toplantısından sonra genel merkez binasında yapılacak görüşmede Nedim Arsal`la ilgili bir karara varılması bekleniyor. Başbakan Erdoğan`ın toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nu da çağırdığı öğrenildi. Cuma günü başkentte yapılacak toplantıda Nedim Arsal`ın görevden alınması kararının çıkması muhtemel. Bu arada yönetimden istifaların artması da bekleniyor.


ARSAL BİZDEN ÖĞRENDİ
Bu akşam düzenlenen AKP İzmit İlçe teşkilatı yönetim kurulu toplantısında istifalar ile ilgili bir açıklama yapan AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal İstifaları bizimkocaeli.com`dan öğrendiğini söyleyerek “Biriler istiyor diye gidecek değiliz, gitmeyeceğiz. Daha öncede denediler ama biz yine buradayız” dedi. İstifa eden yönetim kurulu üyelerinden dördü istifalarını geri aldı. İstifalarını geri alan üyeler şunlar; Asım Eroğlu, Güven Özgün, İsmail Selçuk ve Mevlüt Akdağ.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ