KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
AKP İzmit ve Kartepe mazbatasını aldı
AKP İzmit ve Kartepe mazbatasını aldı
Siyaset
07 Aralık 2011 Çarşamba 16:43
  • 1607
  • 6

AKP İzmit ve Kartepe mazbatasını aldı

AKP İzmit ve Kartepe ilçe başkanları geçtiğimiz hafta sonu yaptıkları kongrenin ardından mazbatalarını aldı. Her iki ilçe başkanı da mutluluklarını il başkanı Mahmut Civelek ile paylaştı

Geçtiğimiz cumartesi günü AKP İzmit İlçe Başkanlığı`nın yaptığı kongreyle  ilçe başkanlığına seçilen Ali Korkmaz ile pazar günü kongresini yapan Kartepe ilçe başkanı Hasan Kandaz ilçe seçim kurullarından mazbatalarını aldı. Mazbatasını ilk alan isim Kartepe ilçe başkanı Kandaz oldu. Kandaz, Kartepe İlçe Seçim Kurulu başkanı Nurettin Temur`un elinden mazbatasını alırken çok mutluydu.
 

BAŞKANA GİTTİLER
Daha sonra İzmit İlçe başkanı Ali Korkmaz, mazbatasını ilçe seçim kurulu başkanı Nusret Sefa Taner`in elinden aldı. Her iki ilçe başkanı mazbatalarını aldıktan sonra il başkanı Mahmut Civelek`e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Toplantı salonunda her ilçeyi tek tek ağırlayan Civelek, ilçe yönetimlerini oluştururken ince bir elekten geçirdiklerini söyledi. İzmit ve Kartepe`ye bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileyen Civelek, her iki ilçeden bir de söz aldı.
 

YENİ ÜYE İSTEDİ
Civelek, yeni yılın ilk gününe kadar İzmit ve Kartepe`den yeni üyeler istedi. İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, 28 bin olan üye sayılarını 22 günlük süreçte 38 bine çıkarmayı hedeflediklerini ve 10 bin yeni üye yapacaklarının sözünü verirken, Kartepe ilçe teşkilatı bu noktada net bir sayı veremedi. Kartepe ilçe başkanı Kandaz, ilk etapta 2 bin 500 yeni üye sözü verdi ancak, civelek, bu sayıyı az bularak Kartepe`den bir rakam almak yerine bir sürpriz beklediğini söyledi.
 

HAK ETTİĞİNİZ İÇİN
Civelek, her iki ilçede de oluşturulan yönetim kurulunun bir uzlaşı listesi olduğunu, oluşturulan havuz içinden güzeller içinden en güzelinin seçildiğini belirterek, “Huzur ve barış içerisinde kongrelerimizi yaptık. Hepiniz hak ettiğiniz için buradasınız. Her biriniz başbakanımızın, partimizin adamısınız. Yaptığınız çalışmalar partimizin menfaatinedir”  diye konuştu.  Civelek, daha sonra her iki ilçenin başkan ve yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

ÇAYIROVA`DA ADAY YOK
Gazetecilerin gündemle ilgili sorularına da yanıt veren Civelek, süreci değerlendirmeyi ihmal etmedi. Civelek, konuşmasına Engelliler Haftası`nı, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77. yılı ile Aşure ayını kutlayarak başladı. Cumartesi ve pazar günü yapılacak olan Çayırova Gölcük kongreleriyle ilgili gelişmeleri paylaşan Civelek, “Çayırova`da Nazmi Özmen dışında aday yok. Diğer arkadaşlar zaten çekilmişlerdi. Tek listeli kongre yapacağız” diye konuştu.
 

BİZ İYİ DOSTUZ
Çayırova`da yönetim kurulu listesi için çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Civelek, “Gölcük ilçemizde de her şey iyi. Her iki ilçemizde de tek listeli kongreler yapacağız” dedi. Kongreleri ertelenen Derine, Gebze ve Dilovası ile ilgili de bilgi veren Civelek, “Bu ilçelerimizi en sona bıraktık. Kalan ilçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra 26 Şubat`a kadar iptal edilen kongreleri de yapacağız. Biz Mehmet ve Yılmaz başkanımızla iyi dostuz. Bu ilçelerdeki  sıkıntıların çözüleceğini umuyorum” şeklinde konuştu.
 

İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ
Konuşmasına Derince ilçe teşkilatından yaşanan yen istifalara da değinerek, “Bizim ilçeleri düşürmek gibi bir niyetimiz yok. Derince`de şuana kadar 18 istifa oldu. Daha öncede 8 istifa vardı. 60 kişilik yönetimden toplamda 26 kişi istifa etti. Keza Gebze`de de 32 kişi yeni istifa etti daha öncede yerel seçimler için 4 kişi istifa etmişti. Toplamda 36 kişi istifa etti. Bu sayılarla ilçeler düşmüyor” ifadelerini kullandı.
 

KUŞKAN`A GÖNDERME
Civelek son olarak, Kocaeli valisi Ercan Topaca`ya yönelik CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan`ın ithamlarını da değerlendirdi. Devletin valisi asla AKP`nin valisi değildir. Biz sayına valimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Şehrimizin bürokrasisi asla siyasete alet edilmemeli. Valimizin, şehrimizin milletvekilleri, belediye başkanları, bakanı ve tüm siyasi parti temsilcileriyle uyum içinde çalışması suç mu? AKP`nin valisi değil, Şehrin valisi vardır. Valimiz bu kent için bir şanstır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ