KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
AKP İzmit'te yazıcı dönemi
AKP İzmit'te yazıcı dönemi
Siyaset
Gizem Ulutaş
26 Kasım 2017 Pazar 17:27

AKP İzmit'te yazıcı dönemi

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongreye Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın da katıldı

AKP İzmit İlçe Kadın Kolları’nın 3. Olağan Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde başladı. Mevcut Başkan Aysel Demirtaş’ın aday olmadığı kongrede tek aday olan Betül Yazıcı, kadın kolları başkanlığına getirildi.

 

İzmit İmam Hatip mezunu olan Betül Yazıcı, KOMEK’te usta öğreticiliği dersleri veriyor. Yazıcı evli ve 3 çocuk annesi. AKP İzmit İlçe Kadın Kolları’nın 3. Olağan Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde başladı.

 

Yoğun Katılım

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lüfiye Selva, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İl Kadın Kolları Serpil Yılmaz, Eski AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Kocaeli Şube Başkanı Sabahattin Yamak ve çok sayıda paritli katıldı.

 

İşte Betül Yazıcı’nın Yönetimi;

Betül Yazıcı, Rahime Girgin, Beyzanur Erdoğan, Melek Çeliköz, Firdevs Avcı, Fatma Aydınoğlu, Belkiye Tan, Nuran Erdem, Nezahat Çini, Hafsa Yıldırım, Ayla Mercan, Melek Bingöl, Melek Yıldırım Karabıyık, Kadriye Öztürk, Nagihan Kozan, Leyla Özbaş, Ayşenur Türegün, Vasfiye Avcı, Gülzade Ülgen, Vildan Mert, Hacer Altaş, Sibel Saraç, Ayşe Bulut, Özlem Gündüz, Fadime Coşkun Patan.

 

İl delegeleri:

Funda Ceyhan, Betül Yazıcı, Ayşe Şeker, Emine Ayaz, Aysel Demirtaş, Emine Çağlayan, Nur Cengiz Konyalı, Emine Zeybek, Emine Okanalp, Güzin Taştekin, Ayşe Müge Olşen, Eda Korkmaz, Birsel Katırcıoğlu, Makbule Gökbudak, Hanife Eksen, Naime Ceylan,  Arife Terzi, Gülpare Bayram, Aynur Kalyoncu, Gülşen Yayla, Hacer Özşimşek, Güler Köktürk , Hasibe Özayan, Kezban Timurlenk, Nuray Erdem, Gülcan Kocabıyık, Selma Gürbüz, Ayşe Çolak, Şükran Özdemir, Sibel Gül, Zerrin Türk, Zehra Aynacı, Ayfer Uğur, Emine Soylu Gürdoğan, Nihal Adar, Fatma Ekinci, Zeynep Erk, Sertap Ortaç, Şaziye Mandırlı, Belkiye Tan, Elif Aslan, Nejla Timur, Nezahat Çini, Fatma Alyüz, Ayşe Coşkun, Çiğdem Akbaş, Emine Yıldırımer, Esra Dinç, Hacer Altaş, Hanife Çaykara, Hatice Korhan, Kadriye Öztürk, Nurgül Kan, Özlem Gündüz, Sultan Koç, Sara Gülmen, Sevim Varol, Ayşegül Sakin, Aslıhan Polat, Ecenur Sevilen, Semra Aksoy, Saadet Ergün, Mahperi Gören, Fadime Patan, Güzide Turan, Hülya Bayaktar, Lale Ersöz, Melek Yıldırım, Meryem Demir, Meryem Kampara, Nebahat Keser, Nermin Yurda Savaş, Nesrin Yenice, Nihal Toraman, Nilüfer Saburlu, Sevim Başer, Şükran Azgın, Emel Korkmaz, Kudret Kuş Arslantaş, Melehat Çınar, Münevver Solmaz, Naciye Yayla, Nihal Adar, Nuray Eseroğlu, Nuriye Şahin,  Ayşe Neşen Dolanbay, Hanife Özdemir, Meryem İlhan, Gülten Akbaş, Keziban Yıldız, Gülsüm Güney, Fatma Zühre Özcan, Arzu Göktaş, Ayşe Sarıkaya, Büşra Oğuz, Fadile Karaçizmeli, Feride Tezcan, Filiz Soyer, Hamiyet Yağız, Hanife Çaykara, Mürvet Gedik.

 

CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK
İzmit’i AKP’nin kalesi haline getirmeye çalıştıklarını belirten eski Başkan Aysel Demirtaş, “İzmit’i Akp’nin kalesi haline getirmek için canla başla çalıştık. Eğitimli eğitimsiz açık kapalı demeden tüm kadınları sahiplenerek bir araya getirdik. Devraldığımız gün 3 bin üyemiz varken şimdi 18 bine çıkardık. Teşkilatlanmaya önem verdik. Bizler sadece kapı kapı dolaşmadık. Cumhurbaşkanımızın tarihi miting sonrası bizleri yanına çağırarak ‘Çalmadık kapı bırakmayın size güveniyorum’ dedikten sonra eve ziyaretlerimizi yükselterek bir başarıya imza attık. Her çaldığımız kapıdaki vatandaşlarımızla anket yaptık. Tarihi bir yerel seçimle zafer kazandık. Rutin çalımlarınızı gerçekleştirirken İzmit ve çevresinde farkındalık oluşturduk” dedi.

 

 

Kadınlar görünmez kahraman

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kadınların partinin görünmez kahramanları olduklarını ifade ederek, “Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Bir çocuk doktoru olarak siyasete atıldığım günden beri kadınlarımızın görünmez kahramanca gücünü gördük. Sahada her seçimde kapı kapı dolaşırken zaman zaman şiddete varacak davranışlara rağmen partimiz için cefakarca çakıştıklarını gördüm. Ben emeği geçen bu kadınlarımıza gerek il ve ilçe başkanlığı yapan tüm başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Aysel Hanım’la güzel işler yaptık. Gençlik, kadın kollarımıza tarihi başarılar elde ettik. İzmit’i Türkiye’nin gerisinde bırakmadık. Bu işin gizli kahramanları olan siz kadınlarsınız. Biz de bir dediğinizi iki etmemeye çalıştık. Sizin duanızla güzel işler yaptık. Parayı iyi kullandık. Patimizin ilkeleri içerisinde zamanı da iyi kullandık. Güzel projeler ürettik. Kadınları da en güzel projelerimizle takip ettik” diye konuştu.

 

 

Kadın asla nesne ve obje DEĞİLDİR

İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, kadınların nesne ve obje olmadığını belirterek, “AKP, her zaman kadınlarımızı önemsemiş, toplumsal ve siyasi hayatta yer alması için tüm engelleri kaldırmıştır. Kadınlarımız bütün alanlarda boy göstermekte, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde kadınların etkinliği artmış. Kadın asla nesne ve obje değildir bizim nezdimizde. Kadınların iş hayatı dışında tutulması toplumumuzun geri gitmesi demektir. Bu anlayış bizim medeniyet dünyamızın ön koşulu olmuştur. Ortaçağ kadının adını bile anmazken Anadolu’da Ahi Evran’ın eşi Fatma bacı dünyanın ilk kadın teşkilatı olan Baciyan-ı Rum’u kurmutur. Ayrıca İstiklal Savaşı’nın en çetin olduğu dönemde cepheye silah taşıyan nen hatunları kesinlikle unutamayız. Bizim medeniyetimiz kadınlarla hayat bulmuştur. Hedefimiz siyasete kadın elinin daha çok değmesidir. Siyasette kadının nezaketi ve hoşgörüsüne ihtiyaç vardır. Kadınlar siyasette ne kadar çok olursa hoşgörü o kadar aratacaktır” şeklinde konuştu.

 

DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN BİZ OLACAĞIZ
İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, dünyayı kadınların güzelleştireceğini ifade ederek, “Ak kadınlar olarak cumhurbaşkanımızın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Tüm kongrelerimizi de gönülden gönüle köprüler kurarak gerçekleştiriyoruz. Derdimiz insana, kadına ve hayata hizmettir. Kadının itibarını hak ettiği şekilde yükseltmektir. Asıl olan yolumuzdur, makamlarımız değil. Ülke ve tüm dünyada kadınların tüm sorunları birlikte çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz çağda kadınlar olarak dünyayı güzelleştiren biz olacağız. Dünyaya huzur getirecek güç kadınların gücüdür” diye konuştu.

 

 

Kadının siyaset yapması zor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ise “Siyaset zor, kadının siyaset yapması daha da zor. Kocaeli’de davası için gayret eden tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Emeğin en büyüğünü hanım kardeşlerimiz veriyor. Ödülünü rabbimiz verecek. Ben bütün emeği geçen kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

 

 

KADIN KOLLARINDA YORGUNLUK OLMAZ
Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kadın kollarında hiçbir zaman yorgunluk olmayacağını söyleyerek,“Ben bu teşkilatın temelini atan büyüklerimize teşekkür ediyorum.Ben genel başkanımıza burada oldu için teşekkür ediyorum. Siyasette yaşadığımız sıkıntıları bir bir düzeltiği için teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımıza da bize inandığı güvendiği için teşekkür ediyorum. Kadın kollarında hiçbir zaman yorgunluk olmadı. 2019 seçimlerine hazırız” dedi.

 

 

İleriye taşıyacaklar

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,yeni başkan Aysel Hanım’ın çıtayı ileri taşıyacağını belirterek, “İki dönemdir başarıyla hizmet eden Aysel Hanıma ve tüm kadın kollarımıza ve bu akşam görevi devreden tüm mensuplarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. İnanıyorum ki Betül Hanım Aysel hanımın getirdiği noktadan daha ileriye taşımak için çalışacaklar. Ben inanıyorum ki hem Betül hanım hem de ekibi çıtayı bir üste taşımak için çalışacaklar. Kadın kolları ve gençlik kolları güçlü olmazsa bu teşkilatın gövdesini hiçbir anlamı kalmıyor. Kadrolarımız sağlam. Allah tüm emek verenlerden razı olsun” dedi.

 

 

Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, CHP lideri’nin ‘İşsiz kalan erkek eve gidince hıncını karısından alır’ sözlerini eleştirerek şunları söyledi: “İzmit bulunduğum ilk kadın kolları kongresi. AKP’nin ele ele iktidara yürüyüşünde kadın kollarının emeği çok büyük. Siyaset yalnıza erkek veya kadınların yapacağı bir iş değil. Siyaset kadınları dışlayarak kazanılacak bir alan değil.

 

CHP’Lİ KADINLAR NEREDE?

Kılıçdaroğlu’nun ‘İşsiz kalan erkekler eve gidince hıncını kadından alır’ demesi kabul edilebilir mi? Cumhurbaşkanımız cevabını veri. Kadına şiddet partiler üstüyken Kılıçdaroğlu bunu mecliste söyledi. CHP’li kadınlar nerede? Neden liderlerini kınamıyorlar? Biz CHPli kadınları genel başkanlarını kınamaya davet ettik ama herhangi bir ses gelmedi.

 

AKP, kadınlara her daim destek veren bir siyasi harekettir. Cumhurbaşkanımız biz Ak kadınlara ne kadar güvendiğini ifade etti. Bugün nicelik ve nitelik olarak böylesine güçlü bir kadın örgütün dünyada olmadığını ve kadınlarımızın ana muhalefet sayısından çok fazla olduğunu da ifade etti. Bizden büyük beklentiler var bunu da verdiği bu mesajlarla cumhurbaşkanımız söyledi. Grup toplantısındaki konuşmasında Ak kadınlara güvendikleri belirtti. İnşallah Ak kadınlar 2019da yeni bir değişim  ortaya koyacak ve yeni bir Türkiye’de önemli bir görev üstlenecek. Geleceğimiz için emek veren AK kadınlardır. Şimdi soruyorum sizlere ak kadınlara bizi hiç mahcup etmediğiniz diyen cumhurbaşkanı için çalışmaya hazır mıyız? Gece gündüz çalışmaya var mıyız?” şeklinde konuştu

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Körfez’de Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı süreci başlamasından bu yana aday adaylarının içinde Alim Erdemir ismi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Değişik iletişim kanallarını kullanarak kısa sürede Körfez halkının gönlüne girmeyi başaran Erdemir, profesyonelce bir kampanya yürütüyor. Ziyaretlerin ve nokta görüşmelerinin yanı sıra, bilbord reklamları, afişlerle tanıtımını yapan Erdemir, anlattığı projelerle de farklılık oluşturuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu