KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
AKP üyelerimizi çalıyor!
AKP üyelerimizi çalıyor!
Siyaset
19 Kasım 2012 Pazartesi 17:33
  • 1692
  • 12

AKP üyelerimizi çalıyor!

Gebze ve Çayırova’da. CHP’nin üyelerinin silinmesiyle ortaya çıkan üyelik kavgası mahkemelik oldu. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ‘Yaşananlar AKP’nin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. AKP üyelerimizi çalıyor’ dedi

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ‘başka partilere üye oldukları` gerekçesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kocaeli`de 2 bin 300 parti üyesinin kaydının silindiğini açıkladı. Kuşkan, “Yıllardır partimizin üyesi olan çok sayıda kişinin üyelikleri AKP`de ortaya çıktı. Bu kişiler solcu ve demokrat isimler. AKP`ye üye olmak bir yana, AKP`nin kapısının önünde geçmeyen kişiler. CHP`de kaydı düşürülüp AKP`de üyelikleri ortaya çıkanlar şimdi AKP`ye giderek üyelik formlarındaki imzalarını kontrol etmek istiyor” dedi.

 
YAPILAN SAHTEKARLIKTIR
AKP`nin ‘üye kampanyası` kapsamında başlattığı çalışmaların ciddiyetten çok uzak, siyasi hiçbir etik yanı bulunmayan bir girişim olduğunu söyleyen Kuşkan, AKP`nin halkı nasıl kandırdığı, nasıl hilekarlık yaptığı konusunda kendi kendilerini ele verdiğini söyledi. Kuşkan, “Muhtarlıklarda, sivil toplum örgütlerinde kişilerin kimlik bilgilerini ele geçirip, kişilere haber vermeden ve hangi partiye üye olduklarını sormadan bu insanları üye yapmışlar. Üyelerimiz çalındı. Bunun karşılığı aymazlıktır, sahtekarlıktır” diye konuştu. 
 
İMZALARINI KONTROL EDECEK
AKP`ye üye oldukları gerekçesiyle CHP`de üyelikleri düşürülen kişilerin AKP teşkilatlarına başvurarak kendi üyelik formlarındaki imzalarını kontrol etmek için sıraya girdiklerini söyleyen Kuşkan, “Hepsi, bırakın AKP`ye üye olmayı, hayatları boyunca bu partinin kapısından içeri girmemiş ve iktidar partisiyle kesinlikle işi olmayacak kişilerdir. Bu arkadaşlarımıza haber dahi vermeden TC kimlik numarasına ulaşıp üye yapmışlar. Ancak üyelik formlarında imzaları yok. İlçe örgütlerine gerekli talimatları verdim. Kendi ilçelerinde çalışma yapacaklar. Daha sonra rapor halinde bize sunacaklar” diye konuştu. 
 
GEBZE VE ÇAYIROVA ÖRNEK
Gebze ve Çayırova ilçe örgütlerinde yaklaşık 500 kadar partilinin üyeliklerinin düşürüldüğünü hatırlatan Kuşkan, “Gebze`de üyelikleri düşürülen yaklaşık 300 kapar partilimiz ve Çayırova ilçe örgütünde ise 144 üyemiz, üyelikten düşürülmüştür. Ancak bu iki ilçemizde üyelikleri düşürülenlerin çok büyük bölümü çok eski partili, çoğu da hala parti yönetiminde ve parti delegesi. AKP bu üyelerimizin kimlik bilgilerini ele geçirerek kendi partilerine naylon üye yapmıştır. İki ilçemizde üyelikleri düşürülenler cumhuriyet savcılıklarına başvuruda bulunarak suç duyurusunda bulunmuşlardır. Bu işin peşini bırakmayacağız” ifadesini kullandı.
 
YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında Kocaeli`de CHP`nin 2 bin 300 üyesinin düşürüldüğünü hatırlatan Kuşkan, AKP Kocaeli Teşkilatı`nın içinde bulunduğu çirkin davranışı ifşa etmek için yasal yollara başvuracaklarını söyledi. Hukukçularını harekete geçireceklerini belirten Kuşkan, “Yasal tüm imkanlarımızı zorlayacağız. AKP Teşkilatları, daha ne kadar bu insanları kandırarak, duygularıyla oynamak isteyecektir? Üyelikleri düşürülen bu üyelerimiz merak etmesinler, yakın bir zamanda yeniden partimize üyeliklerini yapacağız” dedi.
 
56 BİN 968 KİŞİ DÜŞÜRÜLDÜ
CHP Genel Merkezi`nin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı`na başvuruda bulunarak, kesin üye sayısını talep ettiğini vurgulayan Kuşkan, başsavcılığının yaptığı inceleme sonrasında ‘başka partiye üye oldukları` gerekçesiyle, 56 bin 968 kişinin üyeliğinin düştüğünün ortaya çıktığını söyledi.  Kuşkan, “Türkiye genelinde CHP`nin 944 bin 756 üyesi bulunuyor. Yargıtay, birden çok partiye üyeliği ortaya çıkan 56 bin 968 kişinin üyeliğini düşürdü. Düşürülen bu üyelerin içerisinde 2 bin 300 kişi Kocaeli`nden. Biz bu arkadaşlarımızı yeniden kazanacağız” şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ